10-letnia dziewczynka, która pięściami łamie otaczające ją drzewa

  Evnika Saadvakass to na pierwszy rzut oka całkiem normalna dziewczynka.

Ma dziesięć lat i niewinną buzię. Jeżeli jednak ktoś zobaczy na filmie, że owa niewinnie wyglądająca dziewczynka pięściami łamie drzewo i gałęzie na pół, to szybko zorientuje się, że ma do czynienia z prawdziwą siłaczką.

Z miłości do boksu

  Czy można się dziwić temu, że ta dziewczynka od czwartego roku życia trenuje boks, skoro jest to sport rodzinny? Ojciec, siostry i bracia również trenują ten sport. Nic więc dziwnego, że Evnika poszła za nim i przywdziała rękawice bokserskie na siebie. To tata jest jej mentorem, który odsłania przed nią kolejne tajniki tego sportu. O dziewczynce zrobiło się głośno w 2015 roku, kiedy to film z udziałem ośmioletniej wówczas podbił sieć. Na tyle, że sam Mike Tyson, Ronda Roussey (zawodniczka mieszanych sztuk walki)zachwycali się dziewczynką. To właśnie wtedy Evnika pokazała na co ją stać w starciu z drzewem. Od tej pory jej gwiazda nie gaśnie i jej umiejętności są bacznie obserwowane przez wiele osób.

Normalnie zwykła dziewczynka – kochająca boks

  Evnika Saadvakass to normalna dziewczynka, jak wiele innych jej równolatek. Ma szkołę, ma swoje zadania do odrobienia i ma ulubione książki do czytania. Jednak to boks zawsze był i będzie jej pasją, dlatego nie można się dziwić, że trenowaniu poświęca ogromnie dużo uwagi. Jej tata sam mówi, że dziewczynka nie tylko ma talent do boksu. Ona ma wielką charyzmę, której nie widać u wielu innych bokserów. To dlatego też dziewczynka tak świetnie sobie radzi. Na tyle, że często otrzymuje zaproszenia z telewizji rosyjskiej, amerykańskiej, japońskiej, gdzie ma zaprezentować swoje zdolności bokserskie. W 2015 roku udało jej się otrzymać nawet angaż do małej roli, do filmu.

  W 2016 roku Rosjanka została zaproszona do jednego z programów dla dzieci. Tam to też u boku Nikołaja Wałujewa pobiła swój życiowy rekord w uderzaniu na czas do worka bokserskiego. Do tej pory jej rekord wynosił 206 uderzeń. W tamtej chwili wykonała 221 trafnych uderzeń w worek trzymany przez byłego mistrza wagi ciężkiej w czasie 30 sekund. Warto dodać, że już w wieku pięciu lat dziewczynka potrafiła wykonać sto ciosów na minutę. Ile teraz potrafi wykonać? Być może będzie można już niedługo się o tym dowiedzieć.

Z miłości do boksu

  “Evnika nie zdaje sobie sprawy, że jest sławna. Codziennie trenuje, słucha muzyki, ogląda kreskówki. Jak normalne dziecko w jej wieku – przekonuje ojciec dziewczynki”. To dobrze, że pomimo swojej sławy Envika doskonale wie, że najważniejsze jest w życiu odpowiednie podejście do wszystkiego. Jeżeli nie zachowa się trzeźwo myślącej głowy, nikt nie będzie miał szansy na to, aby odnieść sukces w sporcie, który tak mocno się kocha. Jaka przyszłość czeka dziewczynkę? Tego na pewno już niedługo będzie można się przekonać. Jak przekonuje jej tata, Envika cały czas systematycznie przykłada się do treningów. Z całej rodziny to ona daje największe szansę i nadzieję wykazując się ogromnym talentem i podejściem do boksu. Może to przez to, że cała rodzina kocha boks i wszyscy wspólnie trenują? To całkiem możliwe. Dobre jest to, że Envika ma wielką pasję i swój cel do którego stale zmierza. Nie zmienia swoich zainteresowań. Ma swoje marzenia i cele, które pragnie realizować.

Jak zacząć trenować boks?

  Skoro Evnika Saadvakass rozpoczęła swoją przygodę z boksem w wieku czterech lat, to może warto samodzielnie spróbować swoich sił w tym sporcie. Boks to naprawdę fascynująca dziedzina, dzięki której można w sobie rozwinąć wiele umiejętności. Jak zacząć? Przede wszystkim profesjonalny trener, który będzie potrafił poprowadzić zawodnika. Nie liczy się tylko bicie. To potrafi każdy. Należy wszystkie ruchy wykonywać w taki sposób, aby powalić przeciwnika na łopatki przy jednoczesnym uniknięciu jego ruchów. Skoro Evnika Saadvakass to pojęła, to chyba dla osoby starszej nie będzie stanowiło to problemu. Dziewczynka jest o wiele mniejsza od swojego taty, a już potrafi uniknąć jego ciosów. Każdy zawodnik musi się tego nauczyć!

  Pierwsze treningi dla przyszłego boksera mogą okazać się…nudne. Co innego marzenia, a co innego rzeczywistość jaka czeka na sali treningowej. Profesjonalny trener będzie zwracał uwagę na postawę bokserską, jak również na umiejętne wyprowadzanie ciosów i obronę. Powtarzanie tych ćwiczeń przez kilka lub nawet kilkanaście spotkań może być nudne. Jednak, aby przejść dalej należy nauczyć się podstaw. Tak jest w szkole podstawowej, tak również jest na spotkaniach treningowych. Z czasem przyszły bokser przekona się, że jest coraz ciekawiej. Im więcej ktoś się nauczy, tym dla niego lepiej. Dowodem tego jest właśnie ta mała dziewczynka pochodząca z Kazachstanu, zamieszkała obecnie w Rosji. Systematyczne treningi bokserskie są w stanie doprowadzić człowieka bardzo daleko. Jednak należy wykazać się odpowiednią charyzmą, pokazać swoje serce do walki, dzięki czemu uda się osiągnąć wysoko postawiony cel. Tej dziewczynce o której dzisiaj mówi cały świat się udało. Cierpliwość i rozwaga, a świat bokserski znajdzie się u stóp.

Po więcej ciekawych artykułów zapraszamy na naszego Bloga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *