CLENBUTEROL

Czym jest Clenbuterol?

Clenbuterol potocznie nazywany spalaczem tłuszczu jest bardzo silnym środkiem o działaniu termogennym. Doprowadza do nasilonego wydatkowania energii. To wielofunkcyjny, organiczny związek, którego podstawowym składnikiem jest chlorowodorek clenbuterolu, stanowiący agonistę receptorów beta-2 adrenergicznych. Niegdyś stosowany w leczeniu astmy oskrzelowej, ponieważ silnie rozszerza oskrzela.  

Clenbuterol- działanie. 

Jego działanie jest podobne do działania efedryny. Należy jednak podkreślić, że jego wpływ na organizm jest o wiele silniejszy. Efedryna zwiększa poziom metaboliczny o 2% do 3%, Clenbuterol natomiast aż o około 10%. W związku z tym przyczynia się też do podwyższenia temperatury ciała aż o parę stopni. Działa głównie na trzy podkategorie receptorów beta. Środek przyśpiesza rozpad kwasów tłuszczowych, czego efektem jest duża redukcja wagi ciała. Ponieważ środek podwyższa temperaturę ciała i przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej, zostaje powiększony proces termogenezy, przyśpieszone tempo spalania tkanki tłuszczowej i zwiększonego wydatkowania energii, co łącznie przekłada się na błyskawiczne wręcz efekty. Ponadto środek posiada jeszcze tę zaletę, że blokuje odkładanie się niechcianej tkanki tłuszczowej zatem pomaga w utrzymaniu wagi i dodatkowo hamuje niekorzystny wpływ kortyzolu na wszystkie mięśnie. Dodatkowo wpływa też na zwiększenie procesu syntezy białek. 

Clenbuterol do kupienia w sklepie ze sterydami online
Kliknij w zdjęcie aby dokonać zakupu Clenbuterolu w sklepie

Oddziałuje na zwiększenie wydzielania adrenaliny, noradrenaliny i dopaminy. Oprócz tego środek ten podnosi ciśnienie tętnicze krwi i pobudza ośrodkowy układ nerwowy. Zwiększa też ilość dostarczanego do tkanek tlenu przez co podnosi ogólną wytrzymałość organizmu. Ponieważ rozszerza drogi oddechowe i rozkurcza mięśnie gładkie oskrzeli znacznie zwiększa wydolność oddechową.

Wszystkie te cechy sprawiają, że Clenbuterol cieszy się opinią naprawdę silnego antykatabolika. Tym bardziej, że samodzielnie potrafi drastycznie przyspieszyć proces metabolizmu i lipolizę, czyli rozkład tłuszczów. 

Clenbuterol- długa lista skutków ubocznych. 

Clenbuterol to przede wszystkim lek na astmę. Jednak z powodu bardzo poważnych skutków ubocznych został w 1988 roku wycofany z rynku farmaceutycznego w USA i Europie. Efekty uboczne stosowania środka mogą wręcz zagrażać zdrowiu a nawet życiu. Lek przede wszystkim niszczy wątrobę i ma negatywny wpływ na układ hormonalny i rozrodczy. Może doprowadzić do trwalej niepłodności.  

Jednym z najczęściej występujących efektów ubocznych stosowania środka jest tachykardia, czyli częstoskurcz serca. Specyfik może również uszkadzać serce i wręcz doprowadzić do zawału mięśnia sercowego. 

Ponadto powoduje bezsenność, drżenie, a także bóle i zawroty głowy. Przyczynia się do zaburzeń pracy serca, w tym do migotania przedsionków, zaburzeń krążenia i zespołu wieńcowego spowodowanego skurczem tętnicy wieńcowej. Może też wywoływać niebezpieczne, nagłe wzrosty ciśnienia tętniczego krwi i bóle w klatce piersiowej. Doprowadza do nadmiernego pobudzenia, niepokoju, drażliwości oraz nadmiernej potliwości. Wywołuje zgagę, wymioty i nudności. 

Jednym z bardziej niebezpiecznych skutków ubocznych stosowania Clenbuterolu jest hipokaliemia, czyli mocno obniżone stężenie potasu we krwi. Hipokaliemia z kolei poprzez zmniejszenie kurczliwości mięśni gładkich, szkieletowych i mięśnia sercowego doprowadza nie tylko do zaburzeń pracy serca, ale wywołuje również osłabienie, zaburzenia odruchów, a nawet porażenie.

Innym niebezpieczeństwem grożącym przy stosowaniu leku jest uzależnienie, ponieważ środek zawiera też dopaminę, zwaną hormonem przyjemności i potrafiącą silnie uzależniać przy regularnym zażywaniu. 

Lek stosowany w dużych dawkach może doprowadzić do trwałych uszkodzeń w jądrach, wątrobie oraz mięśniach.  

clenbuterol czyli clen w sklepie ze sterydami online wielkamasa.pl
Kliknij w zdjęcie i dokonaj zakupu Clena producenta Nanda

Clenbuterol a interakcje z innymi lekami. 

Clenbuterolu bezsprzecznie nie wolno stosować jednocześnie z innymi lekami blokującymi receptory beta adrenergiczne do których należą między innymi: propranolol, pindolol, atenolol, acebutolol, karteolol, alprenolol, nadolol, tymolol, sotalol, tetralol, karteolol, okspreonolol, metoprolol, bisoprolol, betaksolol, bewantolol, ceriprolol. Leku bezwzględnie nie wolno też łączyć między innymi z efedryną, salbutamolem czy fenterminą.  

Clenbuterol – efekty. 

Clenbuterol radykalnie zwiększa tempo przemian metabolicznych, dzięki czemu przyczynia się do intensywnego rozpadu tkanki tłuszczowej. Lek silnie mobilizuje organizm do pozbywania się nadmiaru kilogramów. Stosowany w odpowiednich dawkach, poprzez termogenny i anaboliczny wpływ na organizm, przyśpiesza spalanie tłuszczu i pozwala szybciej wyrzeźbić idealną muskulaturę. Zdecydowanie poprawia wydolność oddechową, wytrzymałość organizmu oraz zdolności wysiłkowe. 

Bezsprzecznie pomaga wyrzeźbić wymarzoną sylwetkę. Stosują go przede wszystkim osoby wyczynowo uprawiające kulturystykę i bikini fitness w celu przyśpieszenia uzyskania spektakularnych efektów. Jednak organizm dosyć szybko się uodparnia na działanie środka. Maksymalny okres stosowania nie powinien przekraczać 3-4 tygodni, ponieważ po tym okresie lek nie przynosi już pożądanych efektów i może działać jedynie jako środek pobudzający. 

clenbuterol-clen-lek na astmę i popularny środek dopingujący w sporcie
Kup Clenbuterol w sklepie online- kliknij w zdjęcie

Clenbuterol – dawkowanie. 

Obecnie Clenbuterol jest środkiem niedozwolonym. Z tego względu nie można określić jego dawkowania w sensie medycznym.  Osoby decydujące się na jego zastosowanie z reguły zaczynają od dawek minimalnych w ilości 20-40 mikrogramów na dobę. Powoli zwiększając dawkę do maksymalnej 60-100 mikrogramów na dobę. Jedną z zalet leku jest jego długi okres półtrwania, który wynosi aż 34 godziny. Z tego też względu jego stężenie we krwi utrzymuje się na stabilnym poziomie i nie wymaga podziału dziennej dawki na mniejsze, przyjmowane co kilka godzin.  

Bezsprzecznie nie wolno przekraczać okresu stosowania powyżej 3-4 tygodni, ponieważ po tym czasie środek nie oddziałuje już na organizm, a zawarta w nim dopamina może doprowadzić do uzależnienia.  

Według kulturystów stosujących Clenbuterol najbardziej optymalne działanie uzyskuje się stosując etapy cyklowe. Polegają one na przyjmowaniu specyfiku przez 2 tygodnie na 2 tygodnie przerwy. Dla optymalnych wyników cykl taki należy powtórzyć trzykrotnie. Z pewnością nie wolno przedłużać cykli więcej niż przez 16 tygodni rocznie.

Z kolei ze względu na właściwości pobudzające nie zaleca się stosowania środka przed snem. Bezwzględnie nie wolno stosować Clenbutrolu przez długi okres i w dawkach przewyższających maksimum.

Badania nad Clenbuterolem i jego skutkami ubocznymi są wciąż prowadzone w wielu krajach na całym świecie. Testy prowadzone na królikach wykazały, że małe dawki leku mają niewielki wpływ na organizm, jednak już zwiększone dawki zakłócają prawidłową akcję serca u zwierząt, a już wysokie dawki mogą prowadzić do śmierci zwierząt. 

Clenbuterol- ryzykowny i nielegalny. 

W internecie Clenbuterol jest często polecany jako “złoty środek” na szybkie i bezproblemowe odchudzanie. Należy jednak podkreślić, iż stosowanie go jest obarczone ogromnym ryzykiem utraty zdrowia, a nawet życia.  Wbrew zapewnieniom niektórych, stosowanie go “z głową“, nie daje gwarancji bezpieczeństwa i zachowania zdrowia.

Z czasem, ze względu na długą listę efektów ubocznych zagrażających zdrowiu i życiu oraz grożących trwałym uszkodzeniem niektórych narządów, środek został w ogóle wycofany z obrotu leków. 

Z kolei w Stanach Zjednoczonych, po przeprowadzeniu badań wśród kulturystów regularnie stosujących preparat, ze względu na efekty uboczne negatywnie zaopiniowano preparat. W związku z tym Światowa Agencja Antydopingowa wniosła zakaz stosowania Clenbuterolu na czas nieokreślony i to zarówno w trakcie zawodów jak i poza nimi. Zatem, w sporcie środek traktowany jest jak niedozwolony doping, a w moczu wykrywany jest przez okres 20-25 dni. 

Przykładem może być tutaj historia amerykańskiej pływaczki. W 2008 roku, w wyniku oskarżenia o doping Clenbuterolem została ona wycofana z reprezentacji USA podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. Została też wykluczona z udziału w zawodach na okres dwóch lat. 

Kolejnym przykładem jest kolarz, który w 1998 roku, po oskarżeniu stosowania dopingu w postaci Clenbuterolu zakończył karierę sportową.  

Z pewnością bardzo niepokojącym jest fakt, iż propozycje jego nielegalnej sprzedaży wskazują jedynie na pozytywne efekty jego działania. Pomijając całkowicie niebezpieczeństwo jakie ze sobą niesie jego zażywanie.

sterydy w tabletkach od Nanda (winstrol, anavar, metanabol)
Zapraszamy do sklepu ze sterydami online- kliknij w foto

Medyczne przykłady skutków ubocznych Clenbuterolu

W badaniach naukowych aż roi się od informacji o tragicznych skutkach ubocznych tego preparatu.

W 1994 roku w Hiszpanii do szpitala trafiło 140 osób, które spożyły mięso zawierające Clenbuterol. Podobny przypadek miał miejsce w 2006 roku w Chinach, gdzie aż 336 osób zatruło się wieprzowiną zawierającą specyfik. Również w Hiszpanii, w 1995 roku miały miejsce przypadki ostrych zatruć u osób, które spożyły wątrobę krów nielegalnie otrzymujących Clenbuterol. Niektóre z tych osób były hospitalizowane ze względu na wystąpienie zaburzeń rytmu serca i niepokojących objawów neuologicznych. 

Przykładem powinny tu też służyć przypadki osób, które po świadomym stosowaniu preparatu miały poważne problemy zdrowotne lub przypłaciły przygodę z lekiem śmiercią. 

Przykładów jeszcze kilka.

Argumentem świetnie obrazującym negatywne skutki stosowania leku jest sytuacja dwóch młodych kulturystów w wieku 18 i 22 lat. Obaj panowie znaleźli się na ostrym dyżurze z drgawkami, mdłościami i wymiotami. Bólem w klatce piersiowej i mocno przyśpieszoną akcją serca. Ponadto obaj bardzo mocno się pocili. U jednego z nich badania wykazały znacznie podwyższony poziom białka budującego mięsień sercowy co jednoznacznie wskazywało na uszkodzenie serca.

Z kolei u innego, młodego, bo 17 letniego początkującego kulturysty stosującego Clenbuterol w celu przyśpieszenia osiągnięcia wyników stwierdzono zawał. 

Kolejnym przykładem jest przypadek 31 letniego mężczyzny, który po zażyciu Clenbuterolu w dawce przekraczającej maksimum, wynoszącej aż 108 mikrogramów, wylądował na oddziale ratunkowym z kołataniem serca i problemami oddechowymi. Po badaniach okazało się, że jego tętno sięgało 254 uderzeń na minutę. Temperatura ciała wynosiła 36 stopni, a wynik EKG wskazywał na częstoskurcz nadkomorowy. 

Znane są również przypadki wystąpienia kwasicy metabolicznej, której długotrwały stan może powodować upośledzenie układu krążenia i pracy nerek. 

W trakcie badań przeprowadzanych w latach 2004-2012 nad Clenbuterolem okazało się, że 53 pacjentów z 63 wymagało hospitalizacji po zażywaniu leku.  

Clenbuterol- cena i dostępność. 

Niegdyś stosowany jako lek na astmę został oficjalnie wycofany z użycia ze względu na wywoływane skutki uboczne. 

W przeszłości produkt był również stosowany przez weterynarzy jako środek zwiększający masę mięśniową u koni. Dzisiaj pod wpływem badań nad tragicznymi skutkami ubocznymi tego środka w wielu krajach stosowanie Clenbuterolu  zostało zabronione nawet wśród zwierząt. Nie zmienia to jednak faktu, że lek nadal jest ogólnodostępny w postaci tabletek, syropu czy zastrzyków. 

 Podsumowując, każdy kto sięga po ten środek powinien poważnie rozważyć czy efekty jakie zamierza osiągnąć są warte ich własnego zdrowia i życia.

Jego cena waha się w granicach od 90 zł.do 150 zł. Zdarzają się też niższe ceny, jednakże niska cena może kryć tanią podróbkę preparatu. Niestety nie oznacza to, że kupując droższy środek nie natniemy się na produkt podrobiony. Ponieważ decydując się na zakup nielegalnych specyfików, nigdy nie otrzymamy gwarancji oryginalności. Bez większych problemów można go kupić, pod różnymi nazwami na rozmaitych stronach internetowych, sklepach online, a nawet na allegro. Nadal też rośnie popularność tego środka wśród kulturystów i osób z nadwagą. 

Oferty jego sprzedaży zachęcają jedynie do stosowania, reklamując wyłącznie jedynie wyjątkowe efekty działania. W żadnym przypadku nie informują o niebezpieczeństwie, jakie za sobą kryje jego przyjmowanie.  Z pewnością jest to powodem, że nieświadome zagrożenia osoby nie tylko inwestują pieniądze w rujnowanie własnego zdrowia. Przede wszystkim przez polecanie go innym nakręcają nielegalny biznes. 

Clenbuterol – opinie.  

Z uwagi na spektakularne działanie jak i jednocześnie długą listę niebezpiecznych efektów ubocznych Clenbuterol jest środkiem bardzo kontrowersyjnym. Z jednej strony traktowany jest jako idealny środek na zrzucenie wagi i zachwalany jako łatwa metoda na spadek kilogramów. Natomiast z drugiej strony, ze względu na skutki uboczne jest mocno krytykowany. 

Według niektórych skutki uboczne są do zniesienia biorąc pod uwagę efekty końcowe w zmianie sylwetki. Z kolei według innych opinii środek jest zdecydowanie niebezpieczny, nie wart ryzyka utraty zdrowia, a nawet życia. W internecie można nawet trafić na ostrzeżenia osób, które w pewnym sensie są ofiarami stosowania specyfiku. Z reguły są to osoby, które z powodu doświadczeń z Clenbuterolem dopracowały się utraty zdrowia. Problemów z ciśnieniem krwi, a nawet uszkodzenia wątroby. Zatem podejmując decyzję o stosowaniu Clenbuterolu należy kierować się przede wszystkim własnym, zdrowym rozsądkiem.

Wniosek. 

Pojawia się zatem pytanie, czy w ogóle warto zażywać ten specyfik?  Wszystkie zainteresowane osoby powinny dobrze rozważyć odpowiedzieć na to pytanie, biorąc pod uwagę wszystkie jego wady, nie tylko zalety. 

Wprawdzie Clenbuterol pomaga osiągnąć spektakularne efekty zarówno sportowcom jak i osobom otyłym. Jednakże należy pamiętać, że jego wpływ na serce i mięśnie zależy od dawki i czasu przyjmowania leku. Ryzyko wystąpienia skutków ubocznych wzrasta wraz z dawkowaniem, regularnością i czasem podawania. Osoby, które przyjmują duże dawki leku, mogą szybko zwiększyć masę mięśniową, pozbyć się nadmiaru tłuszczu, wzmocnić siłę i wytrzymałość. Niestety odpowiednio też wzrośnie praca ich serca, które w pewnym momencie może odmówić współpracy.

Tym bardziej, że bardzo łatwo jest przedawkować ten lek. Głównie dlatego, że tak naprawdę jako środek nielegalny nie jest on objęty żadnym nadzorem i nie musi spełniać żadnych norm. Z pewnością nie jest on specyfikiem, obojętnym dla organizmu i może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. W końcu nie bez przyczyny został wycofany z rynku farmaceutycznego i wpisany na listę nielegalnego dopingu. Osoby decydujące się na stosowanie preparatu powinny zachować szczególną ostrożność i nie lekceważyć żadnych skutków ubocznych. Przede wszystkim z uwagi na fakt, że mogą za wymarzoną figurę zapłacić najwyższą cenę.

Clenbuterol nie jest “złotym środkiem” do bezwysiłkowego osiągnięcia pięknej figury. Bez wprowadzenia trwałych zmian w trybie życia i sposobie odżywiania, nawet najsilniejsza farmakologia pomoże jedynie czasowo. Po odstawieniu leku każdy utracony gram tłuszczu wróci na swoje miejsce. Zatem mając na uwadze świetną figurę należy przede wszystkim przeanalizować własny tryb życia i dokonać w nim trwałych zmian.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *