MASTERON PROPIONATE / ENANTHATE

Co wiemy o masteronie? Czyli cykle, rezultaty, stosowanie i potencjalne niebezpieczeństwa tego środka

Zwrócimy dzisiaj uwagę na jeden z najbardziej rozchwytywanych środków wspomagających organizmy sportowców. Środek ten należy do wyższej półki, po którą sięgają zazwyczaj weterani. Rzadziej proponuje się zażywanie tego sterydu amatorom, którzy dopiero pragną wkroczyć na ścieżkę rozwoju potężnej, muskularnej sylwetki, która zaskoczy nie jednego pasjonata dźwigania ciężarów. Przyjrzyjmy się środkowi znanemu z rynkowej nazwy masteron. Dlaczego masteron tak naprawdę przyjął się w świecie dzisiejszej kulturystyki, gdy na rynku istnieje tak ogromna liczba alternatyw? Dodatkowo można śmiało powiedzieć, że zaskarbił sobie sympatię ogromnej części użytkowników środków dopingujących. Co sprawiło, że jest tak popularny? Niektórzy żartobliwie nawiązują nazwą masteronu do pradawnego zwierzęcia, którym był mastodont. Podobnie jak i mastodont, drostanolon jest w stanie sprawić, że sylwetka osoba, która go zażywa, stanie się potężna w mgnieniu oka. Co może zaoferować jeden z najpopularniejszych sterydów na świecie?

Korzyści, które należy opisać, gdy chcemy wymienić wszelkie pozytywne aspekty działania masteronu, są dosłownie trudne do zliczenia. Przyjrzyjmy się jednak chociaż części z zalet, o które walczy tak wielu użytkowników środków dopingujących na wszystkich scenach kulturystyki. Z całą pewnością nikomu, kto uwielbia siłownię, nie trzeba mówić, jak trudno jest zbudować mięśnie. Restrykcyjne diety i długie godziny walki z samym sobą na siłowni potrafią złamać nawet najwytrwalszą duszę, dlatego też nie powinniśmy dziwić się tym, którzy pragną ułatwić sobie drogę do celu i pozostać przy swojej pasji na dłużej. Budowanie dużych mięśni to koniec końców walka z własną genetyką. Jako ludzie nie zostaliśmy zaprogramowani w taki sposób, aby mieć niewyobrażalną siłę i zwinność fizyczną. Jeżeli chcemy naturalnego dowodu na to, że nie jest to nasza działka, wystarczy spojrzeć na anatomię goryli. Bo właściwie, co takiego musiał zrobić, aby uzyskać tak imponującą muskulaturę i potężną siłę? Dosłownie nic. Tak właśnie działa genetyka. Dlatego też wszyscy, którzy pragną być ogromni, niezwykle silni, muszą wystąpić przeciwko niej i odstąpić nieco od naturalnej drogi budowania sylwetki.

Wiele osób absolutnie pojmuje sytuację, ponieważ jadą tym samym wózkiem i są skłonni wspierać się nawzajem. Inni niestety nie do końca tolerują występowanie przeciwko własnej genetyce i uważają to za niezbyt dobry pomysł. Jednak zastanówmy się w głębi serca, czy osoba, która od wielu lat uczęszcza na siłownie i osiągnęła swoje maksymalne możliwości pod względem budowania sylwetki, nie będzie zaniepokojona tym, że nieustannie kontynuuje swój trening, który zaczyna być niezwykle żmudny? Litry potu wylane na siłowni od tej pory nie będą wiązały się nawet z jednym dodatkowym kilogramem mięśni. Jest to idealny moment na to, aby drostanolon pomógł uciec od tej sytuacji. Być może więcej osób nie powinno dziwić się temu, że tak ogromna ilość ludzi uczęszczających na siłownię zostaje skuszona wizją zażywania sterydów anabolicznych. Zmiana ciała nie musi też wiązać się z uzależnieniem od tych środków. Czasami, aby uzyskać satysfakcjonujący dla danego użytkownika sterydów wynik, wystarczy jeden dobrze ułożony cykl wraz z planem treningowym, który zmieni jego sylwetkę.

Jednakże abstrahując od samego działania masteronu, istnieje nieco więcej problemów z wyborem sterydów niż może nam się początkowo wydawać. Głównym z nich, który trzeba rozważyć na samym początku niewątpliwie, jest to, że rynek sterydów jest tak niesamowicie obfity i bardzo trudno jest się zdecydować na to, który konkretnie środek powinno się zażyć. Ogromna liczba odmian sterydów do wyboru utrudnia wejście w świat sterydów anabolicznych dla osób, które nigdy wcześniej nie miały z nimi do czynienia. Niektóre ze sterydów mogą być przykładowo przeznaczone do zwiększenia masy mięśniowej, inne zaś niekoniecznie są do tego najlepszym wyborem. Okazuje się, że część sterydów nie służy do tego, aby napakować jak najwięcej umięśnienie w trakcie cyklu, a raczej po to, aby wyrzeźbić sylwetkę.

Koniec końców musimy pamiętać o tym, że pozbycie się nieestetycznej tkanki tłuszczowej bardzo często jest celem na siłowni o wiele bardziej istotnym od tego, aby zająć się zwiększeniem objętości ciała. To do zadań przyszłego użytkownika sterydów należy zapoznanie się z informacjami na temat różnorodnych środków, aby mógł on zdeterminować to, czego tak naprawdę będzie potrzebował w trakcie cyklu sterydowego. Konkretne wymagania i cele mogą być bardzo różne w zależności od każdej osoby. Być może jesteś dopiero średnio-zaawansowanym użytkownikiem, który nie ma sprecyzowanej drogi do celu i pragnie jedynie upiększyć swoją estetykę na siłowni. Warto rozważyć czy sterydy są w ogóle dla ciebie w danym okresie. Być może pragniesz sięgnąć po nie zbyt wcześnie. Nie można jednak zaprzeczyć temu, że dla zawodowców, którzy startują w kompetytywnych konkursach sylwetkowych, środki takie jak na przykład masteron są absolutnie nieodłącznym elementem przygotowań, który pozwala osiągnąć im wymaganą formę. Jeśli zastanawiasz się nad zażyciem masteronu i pragniesz poznać nieco więcej informacji o tym środku, zapoznaj się z sekcją danych w działach zapisanych poniżej.

Jak wiesz, sterydy anaboliczno-androgenne są nielegalne w wielu częściach świata. Mimo to są one nadal powszechnie używane przez kulturystów na całym świecie. W rzeczywistości wiele różnych osób decyduje się na stosowanie sterydów, więc wolelibyśmy je uczyć, niż potępiać. Wiemy, że sterydy są niebezpieczne, dlatego chcemy opowiedzieć Ci, jak prawidłowo je stosować i ostrzec o ryzyku, jakie stwarzają. Nigdy nie zalecamy ich stosowania, ale jednocześnie nie będziemy też oceniać tych, którzy ich używają. Skoro omówiliśmy już kwestie prawne, wróćmy do aktualnego zadania, którym jest zanurzenie się w szczegółowym działaniu i różnych stronach cyklu związanych z popularnym dzisiaj masteronem.

Drostanolone Propionate od Nanda, apteka indie w sklepie wielkamasa.pl
Klikając w zdjęcie, zostaniesz przeniesiony na stronę sklepu

Zatem czym tak naprawdę jest masteron na tle innych środków anabolicznych?

Masteron to bardzo dobrze znany steryd w płynnej, oleistej formie. Taki sposób wyprodukowania masteronu umożliwia dokonanie prostej iniekcji środka do organizmu. Warto zatem pamiętać, zanim ktoś przystąpi do interesowania się sterydami, że duża część środków anabolicznych przeznaczona jest do wstrzykiwania. Masteron ma za sobą całkiem długą historię, ponieważ wiemy, że opracowana go już ponad 50 lat temu. Jego przeznaczeniem początkowo jednak nie było zaspokojenie potrzeb bywalców siłowni i miłośników wszelkich sportów sylwetkowych, gdzie liczy się zdobycie potężnej masy mięśniowej. Do lat 70. środek ten nie trafił na rynek komercyjny, co sprawiło, że jego sława w przeszłości nie rosła aż tak dynamicznie. Warto powiedzieć o tym, że masteron był dawniej środkiem całkowicie legalnym. Okazuje się jednak, że większość znanych dzisiaj sterydów anabolicznych była całkowicie legalna dawno temu. Tak jak niektóre środki przed nim i po nim, masteron początkowo nie był w żaden sposób regulowany prawem na całym świecie, dlatego też jego dostępność mogła się swobodnie rozprzestrzeniać. Z danych zgromadzonych w poprzednim wieku wiadomo, że masteron był legalny przez około dwadzieścia całych lat. To ogromna ilość czasu zważywszy na to, jak wiele osób mogło zapoznać się z jego działaniem i możliwościami.

Drostanolon Enanthate, popularny Masteron do kupienia w ampułkach na wielkamasa.pl
Kliknij w zdjęcie aby przejść do sklepu ze sterydami online


Masteron nie był jednak bezpośrednio traktowany jako steryd, który mógł zwiększyć genetyczne możliwości sportowców. Tak naprawdę masteron za czasów jego legalności nie był wykorzystywany w sportach, ponieważ nie do końca rozumiano jego korelację ze wzrostem i zwiększeniem objętości mięśni. W rzeczywistości masteron nie został zaprojektowany po to, aby ułatwić rozwój masy mięśniowej i promowanie efektów zdobytych na siłowni. Skład masteronu, który znamy dziś, był niegdyś wykorzystywany do produkcji leków łagodzących raka piersi. To prawda, steryd postrzegany dzisiaj jako niezwykle pożądany, silny i efektywny kiedyś był stosowany w terapii antynowotworowej przez lekarzy. To jego antyestrogenowe właściwości sprawiły, że podawanie go wraz z innymi lekami pomagało złagodzić objawy rozwoju raka piersi.

Dosyć szybko jednak ludzie zorientowali się, że kobiety, które były poddawane leczeniom za pośrednictwem tego preparatu, przybierały na wadze. Okazało się, że w odpowiednich warunkach masteron był w stanie zwiększyć nie tylko wagę, ale również siłę, co otwierało zupełnie nowe możliwości zastosowania tego sterydu. Był on niezwykłym odkryciem w kulturystyce z uwagi na to, że nie wywoływał aromatyzacji i nie przekształcał się w estrogen podczas cyklu. To wszystko sprawiło, że masteron szybko zyskał uwielbienie, gdy trafił na rynek związany ze sportami siłowymi. Mimo wszystko należy wspomnieć też o tym, że masteron wywoływał nieco efektów androgennych. Z założenia steryd jest niezwykle silny, dlatego też nie wolno go nigdy lekceważyć. Dziś znamy go jako jeden z najpotężniejszych dostępnych środków anabolicznych. Z uwagi na to, jak ogromne spustoszenie masteron może wywołać w organizmie podczas cykli, zawsze użytkownik tego sterydu musi być dobrze przygotowany na przeprowadzenie odpowiedniej terapii posterydowej, która umożliwi mu powrócić stanu zdrowia sprzed zażywania masteronu.

Jedne z najbardziej pożądanych korzyści, które ma do zaoferowania masteron

Sterydy zyskały ogromną popularność nie dzięki swoim skutkom ubocznym, a dzięki korzystnym efektom, które mają do zaoferowania dla użytkowników. Warto wspomnieć o najważniejszych korzyściach, których można spodziewać się podczas cyklu na masteronie. Przede wszystkim należy omówić zwiększenie masy mięśniowej, co jest chyba istnym tematem przewodnim każdego klubu fitness, który nastawia się na sport sylwetkowy. Niektórzy kulturyści z wyższego szczebla, którzy startują w najwyższych możliwych kategoriach wagowych, bardzo często podkreślają, że masteron może nie być tym, czego poszukuje siłacz. Uważają oni, że najlepiej podczas rozbudowy wagi sprawdzą się wysokie stężenia zawiesin testosteronu, winstrol, czy też cykl na trenbolonie. Mogą oni jednak nie mieć absolutnej racji, ponieważ o ile masteron nie okaże się imponujący pod względem efektów, gdy zestawimy go z poprzednimi środkami, to nadal ma od zaoferowania szereg niesamowitych efektów, które pozwolą przekroczyć naturalne zdolności zawodnika.

Masteron Drostanolon Propionate do kupienia w sklepie ze sterydami online
Kliknij w zdjęcie i kup Masteron PropionateNie każda osoba trenująca na siłowni od lat pragnie zwiększyć swoją wagę dosłownie w dziesiątkach kilogramów. Niektórym wystarczy po prostu zbliżona do naturalnych możliwości muskulatura. Tutaj z całą pewnością masteron nie zawiedzie graczy, którzy nie chcą ważyć 150 kg, a raczej szukają czegoś, co odkryje ich kaloryfer i jeszcze bardziej napompuje obwód bicepsów. Masteron będzie idealnym wyborem w każdym planie treningowym, który zakłada, że waga nie jest jedynym parametrem, który musi nieustannie iść do góry. Jest to steryd, który przede wszystkim promuje zdobywanie beztłuszczowej masy mięśniowej. Takiej, która chętnie okazywana jest latem podczas wypadów na plażę, ale także tej, która sprawdzi się na zawodach kulturystycznych. Jeżeli chodzi o sam przyrost, wszystko zależne jest od aktualnych wyników, obecnej masy ciała i samych możliwości genetycznych osoby, która zdecyduje się na wybór cyklu. Zazwyczaj można spodziewać się przyrostu suchej masy w ilości od kilku do dziesięciu kilogramów na cykl.

Estetyka to idealne określenie na efekt, którego można pragnąć, korzystając z cyklu na masteronie. Użytkownicy sterydów coraz rzadziej wybierają cykl z uwagi na to, aby zdobyć jak największe i najbardziej imponujące mięśnie. Tak naprawdę wielu z nich trenuje rekreacyjnie i niekoniecznie przystąpi do profesjonalnych zawodów w przyszłości. Dlatego też masteron wydaje się odpowiednio wpisywać w trendy, które dzisiaj zapanowały. Nie zawsze ogromne mięśnie są tymi, które najlepiej się prezentują. Coraz częściej miłośnicy sportów sylwetkowych wyśmiewają palumbolizm i zwracają uwagę na to, aby kształt mięśni i ich wyrzeźbienie było najbardziej dopracowane. Dopiero później zaczyna liczyć się to, jaki tak właściwie mają one rozmiar. Szczupła i muskularna sylwetka to połączenie, które wywiera dziś na miłośnikach sportu największe wrażenie. Ludzie pożądają dzisiaj zapracować na sylwetkę, która będzie miała wyraźnie zarysowane linie mięśni. Tutaj masteron sprawdzi się idealnie. Jeżeli bierzemy pod uwagę to, aby sylwetka była jak najlepiej dopasowano do dzisiejszego pojęcia estetyki, będzie ona bliżej wagi 90 kg, aniżeli 130 kg lub 140 kg.

Masteron wspomaga dynamiczną utratę tłuszczu, za co pokochało go tak liczne grono. Mimo tego, że nadaje się do utraty tkanki tłuszczowej, znacznie zwiększa siłę i wytrzymałość użytkowników, dzięki czemu jest wyśmienitym środkiem do poprawy nie samego wyglądu, ale także wyników podczas dźwigania ciężarów na siłowni. Masteron nie zaczyna zatrzymywać wody pod skórą użytkownika, który rozpocznie cykl i nie wywołuje aromatyzacji, co jest najważniejszym elementem. Jeżeli ważysz już ponad 100 kilogramów i nadal chcesz zwiększać swoją masę na siłowni, masteron prawdopodobnie nie przyniesie zadowalających efektów, gdy zwiększy twoją wagę o kolejne kilka kilogramów. Mimo wszystko sprawdzi się on, gdy dobrze zbudowany kulturysta zapragnie dociąć ostatnie resztki tłuszczu przed wyjściem na scenę. Dzięki masteronowi nie utraci siły i zyska dodatkową motywację w postaci przyspieszonych efektów na redukcji tłuszczu. Jeżeli zbudowałeś solidną sylwetkę i nie zależy ci na przybraniu kolejnych dwudziestu kilogramów, być może w twoim cyklu brakuje właśnie środka, którym jest masteron.

Drostanolon, masteron propionate od kuwait na wielkamasa.pl
Drostanolon Propionate – kup online – kliknij w zdjęcie

Czy masteron może zaskoczyć użytkowników skutkami ubocznymi w trakcie cyklu?

Bez względu na to, czy efekty uboczne objawią się w delikatnych, łatwych do zniesienia rezultatach, czy też będą trudne do przejścia, należy pamiętać o tym, że niemal wszystkie sterydy, które znamy na tym świecie, charakteryzują się pewnymi skutkami ubocznymi. Nie powinno więc nikogo dziwić, że masteron również może spowodować kilka niechcianych efektów. Jest to cena, którą należy zapłacić za wszelkie korzyści, z których użytkownik będzie czerpał w trakcie cyklu na masteronie lub każdym innym środku anabolicznym. Nie należy jednak szczególnie się bać. Pomimo wielu pozytywnych efektów ten steryd najczęściej jest bardzo dobrze przyjmowany przez organizm. Jakie są jednak jego typowe skutki uboczne i zagrożenia?

Użytkownicy, którzy mają w genetyce zapisaną tendencję do utraty włosów, bardzo często skarżą się na to, że po cyklu z masteronem zaczyna im wypadać ich więcej. Jeżeli zatem planujesz cykl z masteronem, a twój dziadek i ojciec mają łyse głowy, istnieje wysokie prawdopodobieństwo dotyczące tego, że przyspieszysz przerzedzenie swojej czupryny. Oprócz samych genetycznych predyspozycji, jeżeli chodzi o fizyczne skutki uboczne, masteron może nieco wpłynąć na nastrój osoby, która zastosuje ten środek anaboliczny. Objawia się to zazwyczaj huśtawkami nastroju i ewentualnymi kłopotami z zaśnięciem o regularnych porach.

Masteron, drostanolon propionate od gaiacore na sklepie wielkamasa.pl
Kliknij w zdjęcie i kup sterydy online

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *