OMNADREN

Omnadren jest lekiem, którego substancję czynną stanowią cztery związki testosteronu w formie estrów – Propionian Testosteronu, Fenyloproponian Testosteronu, Kaprynian Testosteronu oraz Izokaprynian Testosteronu. W Polsce najczęściej można spotkać się z lekami zawierającymi ww. substancje od Jelfa, Polska.

Lek ten dostępny jest w formie roztworu do wstrzykiwania, a rozpoczęcie jego stosowania powinno się odbywać każdorazowo pod ścisłą kontrolą lekarską. Omnadren charakteryzuje się silnym działaniem anabolicznym. Podczas stosowania wraz z metanabolem przyczynia się do znacznego zwiększenia masy mięśniowej, a także wpływa na wzrost wydolności oddechowej. Jednak lek ten swoje zastosowanie znajduje również w lecznictwie, między innymi w onkologii klinicznej oraz endokrynologicznej.

Omnadren – opis leku

Lek Omnadren jest olejowym preparatem złożonym. To wszechstronny steryd anaboliczny, składający się z czterech różnych odmian testosteronu. Testosteron zawarty w preparacie stanowi główną substancję czynną, ponieważ jest on jednym z najważniejszych hormonów steroidowych, mających zastosowanie w poprawie wydolności oraz wykazujący silne korzyści terapeutyczne.

Omnadren to Polski lek opracowany przez Polfę. Obecnie producentem leku jest Jelfa, będąca następczynią Polfy.

Omnadren dostępny w Polsce występuje w dawce 250mg/ml, w następującym stężeniu:

 • 100mg Testosterone Decanoate (Dekanianiu Testosteronu),
 • 60mg Testosterone Isocaproate (Izokapronianiu Testosteronu),
 • 60mg Testosterone Phenylopropionate (Fenylopropionianu Testosteronu),
 • 30mg Testosterone Propionate (Propionatu Testosteronu).

Omnadren jak większość sterydów anaboliczno-androgennych przeznaczony jest do stosowania na drodze iniekcji. Odpowiednio stosowany powoduje efekty zbliżone do stosowania pozostałych formy testosteronu, jednak za sprawą zastosowania dodatkowych estrów, możliwe jest dodatkowe opóźnienie uwalniania związku podstawowego do organizmu.

Jak każdy testosteron, również Omnadren wykazuje właściwości anaboliczne, które bezpośrednio przyczyniają się do zwiększenia zdolności do budowy masy mięśniowej. Dzieje się tak, ponieważ testosteron sprzyja retencji azotu w mięśniach, co wiąże się ze sprawniejszą budową masy mięśniowej. W wyniku magazynowania w komórkach mięśniowych większej ilości białka możliwe jest wytworzenie większej liczby włókien kurczliwych, które sprawiają, że mięśnie szybciej rosną. Dodatkowo, za sprawą wpływu testosteronu na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej efekty są szybciej zauważalne.

Apteczny Omandren do kupienia w sklepie ze sterydami wielkamasa.pl
Kup Omnadren klikając w zdjęcie

Dawkowanie Omnadren

Dla uzyskania jak najlepszych rezultatów zaleca się, dla początkujących użytkowników, stosowanie dawki 250 mg leku w odstępie dwóch tygodni, w połączeniu z 30 mg metanabolu. U zawodowców oraz osób, które już od dłuższego czasu wspierają rozrost masy mięśniowej przy wykorzystaniu leku Omnadren zaleca się stosowanie 500-1000 mg roztworu w każdym tygodniu, zestawiając lek z metanbolem w dawce 40 mg dziennie.

Typowy cykl kuracji lekiem Omnadren 250mg trwa  średnio 12 do 16 tygodni. Pierwsze 2 tygodnie są niezbędne dla zapewnienia pełnej aktywności substancji w organizmie. Stałe rezultaty będą zauważalne po upływie miesiąca od pierwszej iniekcji. Dla zapewnienia najlepszych efektów kuracji należy pamiętać o zachowaniu stałego stężenia testosteronu we krwi.

Nie zaleca się przekraczania wskazanych dawek. Zastosowanie większej dawki niż zalecana nie przyczyni się do wzmocnienia efektów, a jedynie może zwiększyć ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych skutków ubocznych.

W przypadku stosowania dawek znacznie przekraczających dawki lecznicze może dojść do bardzo dużego gromadzenia wody w organizmie, co zwykle zaczyna być odczuwalne już po kliku tygodniach stosowania. Obrzęki najczęściej pojawiają się w ciągu dnia i występują w okolicach podudzi, uniemożliwiając tym samym sprawne poruszanie się.

Postępowanie w przypadku pominięcia dawki:

Należy szczegółowo przestrzegać zaleceń dotyczących odpowiedniego stosowania leku. W przypadku pominięcia jednej bądź kilku dawek nie należy stosować pominiętych dawek wraz z kolejną. Zastosowanie jednocześnie większej liczby dawek nie przyczyni się do poprawy skuteczności działania, a jedynie może przyczynić się do wystąpienia skutków ubocznych.

Postępowanie w przypadku zastosowania większej dawki niż zalecana:

Nie zaleca się stosowania większej dawki preparatu. Dla zapewnienia odpowiedniej skuteczności działania należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza bądź wskazaniami przedstawionymi w ulotce informacyjnej, dołączonej do opakowania. W przypadku zastosowania dawki większej niż zalecana nie ma konieczności podejmowania dodatkowych działań. W przypadku wystąpienia niebezpiecznych dla życia lub zdrowia skutków ubocznych zaleca się natychmiastowy kontakt z lekarzem prowadzącym. Podczas wizyty należy pokazać lekarzowi opakowanie leku oraz poinformować o ilości przyjętych dawek.

Omnadren – zastosowanie

Czteroskładnikowa mieszkanka testosteronu, jaką jest lek Omnadren powstała z myślą o zapewnieniu szybkiego i długotrwałego działania hormonów. Zastosowanie leku, w formie pojedynczych wstrzyknięć w cyklach co 3-4 tygodnie pozwala skutecznie wyleczyć zbyt niski poziom testosteronu.

Lek ten stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, u których niski poziom testosteronu prowadzi do występowania różnorodnych problemów natury psychicznej, w tym problemy z samopoczuciem oraz życiem seksualnym oraz natury fizycznej. Wśród najczęstszych objawów zbyt niskiego poziomu testosteronu wyróżniamy:

 • obniżone libido,
 • powtarzające się  zaburzenia erekcji,
 • bezsenność,
 • depresja,
 • rozdrażnienie,
 • zwiększenie poziomu tłuszczu w organizmie,
 • utrata masy mięśniowej i sił (niezależnie od stosowanej diety oraz ćwiczeń fizycznych),
 • osłabienie układu odpornościowego.

Sportowcy wyczynowi, stosujący lek Omnadren zauważą jego skuteczne działanie we wszystkich obszarach, na których działanie ma wpływ testosteron. Tym samym mogą się oni spodziewać uzyskania pozytywnych efektów w takich obszarach jak:

 • zwiększona retencja azotu – mięśnie w około 16% składają się z azotu, w przypadku jego niedoboru może dojść do stanów katabolicznych, które świadczą o pogłębiającym się procesie zaniku mięśni. Zwiększenie retencji azotu pozwala utrzymać odpowiedni poziom azotu w tkance mięśniowej, przeciwdziałając w ten sposób zanikowi mięśni.
 • usprawniona synteza białek – synteza białek świadczy o szybkości, z jaką komórki budują białko, stanowiące główny składnik tkanki mięśniowej.
 • zwiększona liczba czerwonych krwinek – zadaniem erytrocytów jest rozprowadzanie tlenu do wszystkich tkanek i narządów w organizmie. Wraz ze wzrostem utlenienia krwi zwiększa się wytrzymałość mięśni oraz poprawia się ich odzysk.
 • zwiększony wynik IGF-1 – IGF-1 jest insulinopodobnym czynnikiem wzrostu, który stanowi naturalnie wytwarzany hormon peptydowy. IGF-1 charakteryzuje się wysoką anabolicznością – hamuje wytwarzanie hormonów glukortykoidowych (tzw. hormonów stresu), które przyczyniają się do degradacji tkanki mięśniowej oraz przyczyniają się do przyrostu tkanki tłuszczowej, ograniczając przy tym efekty ćwiczeń fizycznych. Poprzez zwiększenie poziomu testosteronu powstaje odpowiednia atmosfera anaboliczna pozwalająca na zwiększenie wydajności oraz przyspieszenie metabolizmu.

Omnadren – efekty stosowania

Omnadren jako steryd anaboliczno-androgenny wykazuje skuteczne działanie w przyspieszaniu przyrostu masy mięśniowej. Odpowiednio stosowany pozwala zaobserwować pierwsze rezultaty już po pierwszym miesiącu stosowania.

Lek Omnadren zalecany jest w szczególności dla osób, u których występuje zbyt niski poziom testosteronu, jednak jego skuteczne działanie odczują również osoby trenujące wyczynowo. Należy przy tym pamiętać, że ostateczne efekty stosowania leku zależne będą w głównej mierze od odpowiednio zbilansowanej diety oraz odpowiedniego poziomu aktywności fizycznej.

Zdaniem ekspertów lek Omnadren jest jednym z lepszych preparatów, zalecanych dla osób, którym zależy na zbudowaniu suchej masy mięśniowej. Odpowiednio skomponowana mieszkanka testosteronu pozwoli zwiększyć metabolizm, co w sposób jednoznaczny przyczyni się do zmniejszenia poziomu odkładanej tkanki tłuszczowej. Należy przy tym pamiętać, aby w trakcie kuracji monitorować poziom odkładanej w organizmie wody, z uwagi na ryzyko wystąpienia podwyższonego ciśnienia krwi oraz ginekomastii.

Regularne stosowanie leku Omnadren pozwala zwiększyć tempo regeneracji mięśni oraz przyczynia się do wzrostu ich wytrzymałości, to sprawia, że produkt ten jest najczęściej polecany dla sportowców wyczynowych.

Działanie leku Omnadren:

 • gwarantuje duży przyrost wagi ciała oraz siły fizycznej,
 • wykazuje silne działanie anaboliczne i androgenne,
 • wykazuje silne działanie blokujące wytwarzanie własnego testosteronu – po zakończonej kuracji konieczne jest odblokowanie wytwarzania testosteronu.

Choć zdaniem niektórych, masa zrobiona na Omnadrenie uznawana jest za niestabilną, to należy pamiętać o tym, iż realne efekty stosowania preparatu uzyskać można wyłącznie poprzez zmianę sposobu żywienia oraz trybu życia. Wprowadzając odpowiednio zbilansowaną dietę oraz stałą aktywność fizyczną efekty uzyskane podczas cyklu z Omnadrenem utrzymają się znacznie dłużej, bez obaw o radykalne zmniejszenie masy mięśniowej po odstawieniu dodatkowej podaży testosteronu.

Przeciwwskazania i skutki uboczne

Jak każdy lek, również Omnadren nie może być stosowany u wszystkich osób. Przed rozpoczęciem kuracji należy szczegółowo zapoznać się z treścią ulotki bądź skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Należy dokładnie zapoznać się ze wskazaniami oraz przeciwwskazaniami do stosowania, ponieważ każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża życiu lub zdrowiu.

Zastosowanie leku w przypadku występowania przeciwwskazań może przyczynić się do wystąpienia groźnych powikłań, niekiedy kończących się nawet śmiercią. Ze stosowania leku Omnadren bezwzględnie zrezygnować powinny osoby, u których występuje:

 • nadwrażliwość na testosteron,
 • nadwrażliwość na pozostałe składniki leku,
 • niewydolność wątroby,
 • niewydolność nerek,
 • niewydolność serca,
 • hiperkalcemia,
 • nowotwór sutka u mężczyzn,
 • nowotwór wątroby (szczególnie wówczas, gdy guzy występujące w wątrobie nie są guzami przerzutowymi w przebiegu nowotworów sutka i endometrium),
 • nowotwór gruczołu krokowego.

Ponad to, lek Omnadren nie powinien być stosowany przez chłopców w wieku poniżej 15 lat. Nie należy stosować leku u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Odpowiednio stosowany lek, zgodnie z zaleceniami lekarza, nie wpływa negatywnie na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn oraz sprawność psychomotoryczną.

Podczas stosowania leku Omnadren może dojść do wystąpienia skutków ubocznych. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z nich należy natychmiast zaprzestać stosowania leku oraz skonsultować się z lekarzem. Wśród najczęściej występujących skutków ubocznych występują:

 • reakcje alergiczne, w tym pokrzywka, obrzęk, swędzenie oraz reakcje anafilaktyczne,
 • wzrost stężenia wapnia we krwi,
 • ból i stan zapalny w miejscu wstrzykiwania leku,
 • nadmierne gromadzenie się wody w organizmie, które w skrajnych przypadkach może prowadzić do wystąpienia utrudniających funkcjonowanie obrzęków,
 • wzrost ciśnienia krwi,
 • podwyższenie poziomu cholesterolu,
 • nadmierne owłosienie na ciele,
 • zaburzenia wzrostu kości długich (dotyczy wyłącznie młodych osób),
 • nadmierne wydzielanie sebum,
 • wzrost poziomu agresji – nasilający się w trakcie długotrwałego stosowania,
 • u kobiet: zatrzymanie owulacji, zaburzenia w cyklu menstruacyjnym, trądzik, łysienie typu męskiego,
 • u mężczyzn: ginekomastia (przerost gruczołów piersiowych), zaburzenia związane z wytwarzaniem plemników, zanik jąder.

Większość mężczyzn bardzo dobrze reaguje na dodatkową podaż testosteronu, szczególnie wówczas, gdy odpowiednio stosują się do wytycznych lekarskich w zakresie jego stosowania. Aby ograniczyć ryzyko wystąpienia skutków ubocznych warto stosować inhibitory aromatazy (AI), ponieważ Omnadren szybko konwertuje się do estrogenów, które w głównej mierze są odpowiedzialne za występowanie skutków ubocznych. Z kolei po zakończonym cyklu kuracji warto zastosować Clenbuterol przez okres 3 do 4 tygodni.

Interakcja Omnadrenu z innymi lekami

Jak każdy lek, również Omnadren może wchodzić w interakcje z innymi lekami. Dlatego tak ważne jest, aby jeszcze przed rozpoczęciem kuracji skonsultować się z lekarzem, który zweryfikuje ryzyko wystąpienia ewentualnych przeciwwskazań do stosowania.

Omnadren może wchodzić w reakcje z pozostałymi zażywanymi lekami, przez co może dojść do obniżenia bądź zwiększenia jego skuteczności. Należy bezwzględnie poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach oraz suplementach diety (również tych wydawanych bez recepty). Omnadren może w sposób istotny wpływać na działanie doustnych preparatów przeciwzakrzepowych.

Odpowiednie działanie testosteronu może być zmniejszane przez leki należące do grupy salicylanów, barbituranów, karbamazepianów, ryfampicynu, primodonu oraz fenytoiny. Ponad to należy zachować szczególną ostrożność podczas stosowania insuliny. Testosteron może wykazywać działanie zmniejszające stężenie glukozy we krwi, przez co zmniejszeniu ulegnie również zapotrzebowanie na insulinę.

Stosowanie leku Omnadren z kortykosteroidami może zwiększyć ryzyko wystąpienia niebezpiecznych obrzęków.

Inne wskazania do stosowania Omnadren

Jak wskazano we wstępie lek Omnadren oprócz działania zwiększającego przyrost masy mięśniowej, znajduje również zastosowanie w leczeniu onkologicznym. Głównymi wskazaniami do stosowania leku Omnadren w medycynie klinicznej są następujące schorzenia:

 • hipogonadyzm – niedoczynność narządów płciowych, wraz z impotencją spowodowaną hipogonadyzmem,
 • zespół pokastracyjny,
 • zbyt niski poziom testosteronu.

W medycynie Omnadren stosowany jest również jako lek dedykowany dla kobiet, u których wystąpiły następujące schorzenia:

 • rak endometrium (błony śluzowej macicy),
 • rak sutka, w tym z przerzutami.

Omnadren – gdzie kupić

Lek Omnadren dostępny jest w większości aptek, w tym również tych internetowych. Jest to produkt wydawany wyłącznie na receptę, dlatego przed jego zakupem konieczna będzie wizyta u lekarza, który po przeprowadzonym wywiadzie przepisze lek.

Z uwagi na brak refundacji leku, w przypadku jego stosowania do budowy masy mięśniowej, koszt opakowania zawierającego 5 ampułek o pojemności 1 ml każda, wynosi około 90 złotych. Nie zaleca się kupowania preparatu na stronach internetowych. Producent nie prowadzi sprzedaży bezpośredniej preparatu. Aby mieć pewność, że zakupiony lek jest w rzeczywistości tym, którego potrzebujemy należy wybierać wyłącznie sprawdzone źródła sprzedaży.

Na “czarnym” rynku znaleźć można liczne podróbki, w skład których zwykle wchodzi przerobiony testosteron, w niewielkich dawkach 10 i 25 mg (Propioni-cum). Co istotne, same ampułki wyglądają niemal identycznie jak te oryginalne. Osoby, które wcześniej stosowały lek Omnadren zauważyć mogą nieznaczną różnicę w kolorze i gęstości preparatu. Same opakowania zaś są doskonale podrabiane, dlatego tak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności podczas zakupów.

W sklepie Wielka Masa – steryd Omnadren znajdziesz w cenie 70zł!!!

2 thoughts on “OMNADREN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *