SUSTANON 250

W jakim celu stosuje się SUSTANON 250

Substancje czynne preparatu SUSTANON 250 są przekształcane przez organizm w testosteron, który jest naturalnym męskim hormonem znany jako androgen. U mężczyzn testosteron jest wytwarzany przez jądra. Jest on konieczny dla normalności wzrostu, rozwoju i funkcji męskich narządów płciowych i drugorzędnych męskich cech płciowych. Jest niezbędny do wzrostu włosów na ciele, rozwoju kości i mięśni oraz stymuluje produkcję czerwonych krwinek. On też sprawia, że męskie głosy się pogłębiają, tj. stają się niższe. Jako lek jest on stosowany u osób, które mają niski poziom naturalnego testosteronu lub nie mają go wcale (stan znany jako hipogonadyzm). SUSTANON 250 jest również stosowany u mężczyzn w leczeniu osteoporozy spowodowanej niedoborem androgenów.

SUSTANON 250 jest również stosowany u transseksualistów płci żeńskiej rozwoju męskich cech płciowych.

Sustanon czyli susta, to mix 4 estrów testosteronu, kup na wielkamasa.pl
Sustanon 250 – kup klikając w obrazek

Opis sterydu SUSTANON 250

Każde opakowanie zawiera 1 ampułkę z przezroczystego szkła lub 1 fiolkę oleistego, bladożółtego, przezroczystego płynu. Każda szklana ampułka jest wypełniona 1 ml SUSTANONU 250. Nie stosować tego leku, jeśli szklane ampułki lub fiolki są pęknięte lub uszkodzone.

Składniki aktywne sterydu Sustanon:

Sustanon zawiera kilka estrów testosteronu jako składniki aktywne.

Każdy 1 ml SUSTANON 250 zawiera:

 • propionian testosteronu 30 mg
 • fenylopropionian testosteronu 60 mg
 • izokapronian testosteronu 60 mg
 • dekanian testosteronu 100 mg.

Zawiera również:

 • olej arachidowy (z orzeszków ziemnych) (baza)
 • alkohol benzylowy (środek konserwujący)

Kiedy nie możesz używać SUSTANONU 250

Nie stosować preparatu SUSTANONU 250, jeśli: 

 • jesteś w ciąży lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży lub jeśli karmisz piersią. SUSTANONU 250 nie należy podawać w okresie ciąży ze względu na ryzyko wirylizacji płodu; nie ma wystarczających badań dotyczących kobiet w okresie laktacji, w związku z czym nie należy stosować tego leku podczas karmienia piersią.
 • masz lub miałeś guz prostaty lub piersi lub podejrzewa się jeden z nich.
 • u dzieci w wieku poniżej 3 lat. Produktów zawierających alkohol benzylowy nie można podawać wcześniakom ani noworodkom. Alkohol benzylowy może powodować reakcje toksyczne i alergiczne u niemowląt i dzieci do 3 roku życia.
 • jeśli pacjent ma uczulenie na jeden lub więcej składników tego leku.
 • jesteś uczulony na orzeszki ziemne lub soję, które są substancjami pomocniczymi.

Zanim zaczniesz go używać należy przekazać lekarzowi lub farmaceucie informację, jeśli miało się, ma lub podejrzewa się którekolwiek z poniższych schorzeń:

 • rak piersi, który rozprzestrzenił się na kości;
 • rak nerek lub płuc;
 • choroba serca;
 • choroba nerek;
 • choroba wątroby;
 • wysokie ciśnienie krwi;
 • cukrzyca
 • padaczka;
 • migrenowe bóle głowy;
 • dolegliwości związane z gruczołem skokowym, takie jak problemy z oddawaniem moczu.

U pacjentów z rakiem piersi, w szczególności z przerzutami na kości, hiperkalcemia lub hiperkalciuria może rozwinąć się samoistnie, również podczas zastosowania testosteronu. hiperkalcemię lub hiperkalciurię należy uprzednio uleczyć do momentu przywrócenia prawidłowego poziomu wapnia, po czym można wznowić terapię hormonalną z wykorzystaniem SUSTANONU 250.

Sustanon250 to susta, mix testosteronu, 4 estry, mocny steryd online
Sustanon 250 w ampułkach – kup klikając w obrazek

U pacjentów, którzy mieli choroby związane z ciężką niewydolnością serca, nerek czy wątroby, leczenie testosteronem może skutkować powikłaniami, wobec czego należy natychmiastowo przerwać leczenie SUSTANONEM 250. U pacjentów, którzy przebyli zawał mięśnia sercowego, padaczkę, migreny czy niewydolności serca, wątroby lub nerek, powinni być pod ścisłym nadzorem podczas kuracji, a jakiekolwiek pogorszenia stanu zdrowia związane z ww. chorobami nie może być bagatelizowane, w związku z czym kuracja musi być przerwana.

Jeśli masz bezdech senny (tymczasowe zatrzymanie oddechu podczas snu), może on się pogorszyć, jeśli używasz produktów zawierających testosteron. Konieczny może być dodatkowy nadzór lekarza w przypadku nadwagi lub przewlekłej choroby płuc.

Jeśli zauważysz oznaki maskulinizacji (np. obniżenie głosu, trądzik, zwiększone owłosienie ciała lub twarzy czy wypadanie włosów), należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Leczenie hormonami męskimi, takimi jak testosteron, może zwiększyć rozmiar gruczołu prostaty, zwłaszcza u starszych mężczyzn. Dlatego lekarz bada gruczoł krokowy  w regularnych odstępach czasu za pomocą cyfrowego badania doodbytniczego i badań krwi w kierunku antygenu PSA.

Dodatkowo, w regularnych odstępach czasu, będą wykonywane badania krwi, aby sprawdzić przenoszenie tlenu w krwinkach czerwonych (hemoglobina). W bardzo rzadkich przypadkach liczba czerwonych krwinek wzrasta zbyt mocno, co spowoduje komplikacje. Badania lekarskie również są konieczne w innych warunkach, powinno się więc być pod stałą kontrolą lekarza.

Mix testosteronu, 4 estry, czyli sustanon250 apteczny z indii
Sustanon od Nanda- kliknij w zdjęcie – przejdź do sklepu

Bezpieczeństwo i skuteczność tego leku nie zostały odpowiednio określone u dzieci i młodzieży. Dodatkowy nadzór lekarza jest konieczny w ich leczeniu od czasu podania testosteronu, gdyż może powodować wczesny rozwój seksualny i ogranicza wzrost.

Jeśli jesteś pacjentem, który bierze udział w konkursach zarządzanych przez Światową Agencję Antydopingową (WADA), powinieneś zapoznać się z kodem WADA przed użyciem tego leku, ponieważ SUSTANON 250 może wpływać na wyniki testów antydopingowych. Niewłaściwe użycie tego leku w celu zwiększenia zdolności w sporcie niesie poważne zagrożenie dla zdrowia i może przynieść negatywne skutki.

SUSTANON 250 nie może być przyjmowany przez kobiety w ciąży lub kobiety, które karmią piersią.

U kobiet leczenie tym lekiem może prowadzić do nieregularnych cyklów miesiączkowych lub ich braku. Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, bądź też przypuszczasz, że możesz być w ciąży czy planujesz mieć dziecko, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty

U mężczyzn leczenie SUSTANONEM 250 może prowadzić do zaburzeń płodności poprzez zmniejszenie ilości tworzonych plemników.

Przyjmowanie innych leków a Susta

Podczas kupowania leków lub wizyty u lekarza, zawsze należy powiadomić o lekach, które się przyjmuje. Inne leki mogą wpływać na działanie leku SUSTANON 250 lub może on wpływać na inne leki. Obejmują one:

 • leki przeciwzakrzepowe lub leki stosowane w celu zmniejszenia lub zapobiegania zakrzepom krwi.
 • leki przeciwcukrzycowe, takie jak insulina kontrolująca poziom cukru we krwi i pomagająca w leczeniu cukrzycy.
 • hormon ACTH lub kortykosteroidy (stosowane w leczeniu różnych chorób, np reumatyzmu, artretyzmu, stanów alergicznych i astmy). Sposób użycia androgenów, takich jak SUSTANON 250, mogą zwiększać ryzyko zatrzymywania wody, zwłaszcza jeśli serce lub wątroba nie pracują prawidłowo.
 • androgeny mogą również wpływać na wyniki niektórych badań laboratoryjnych (np. gruczoł tarczycy ). Dlatego należy powiedzieć o tym lekarzowi lub personelowi laboratorium wykonującemu robienie badań przed rozpoczęciem kuracji tym lekiem.

SUSTANON 250 może mieć wpływ na te leki lub leki mogą wpływać na jego skuteczność. Lekarz lub farmaceuta posiada więcej informacji na temat leków, z którymi należy uważać lub których należy unikać podczas przyjmowania leku SUSTANON 250.

Sustanon 500 od euro-pharmacies. 500mg testosteronów w 1ml. Kup teraz
500mg Testosteronu w 1ml – kliknij w zdjęcie, kup teraz!

Jak stosować SUSTANON 250

Ten lek powinien być podawany wyłącznie przez lekarza lub pielęgniarkę. Wstrzyknięcia podaje się głęboko w mięsień (np. w pośladek lub udo czy ramię). Zawartość każdej fiolki lub ampułki służy tylko do jednego wstrzyknięcia.

Standardowe leczenie to zwykle jedno wstrzyknięcie 1 ml na trzy tygodnie. Dawkowanie powinien dostosować lekarz w zależności od indywidualnych wymagań.

Ten lek można wstrzykiwać bez uwzględniania posiłków i napojów. Jeśli zapomnisz go wziąć Jeśli przegapisz zaplanowane zaaplikowanie leku, należy jak najszybciej porozmawiać z lekarzem lub pielęgniarką. Nie można wstrzykiwać podwójnej dawki, aby uzupełnić pominięte dawki indywidualne.

Efekty tego leku nie ustają natychmiast po odstawieniu, ale ustępują stopniowo. Po przerwaniu leczenia tym lekiem mogą pojawić się dolegliwości.

Podczas korzystania z SUSTANON 250

Należy regularnie odwiedzać gabinet lekarski, aby można było sprawdzić postępy w leczeniu. Twój lekarz może wykonywać kilka badań krwi w regularnych odstępach czasu, aby upewnić się, że lek działa jak należy, zapobiegając niepożądanym skutkom ubocznym.

Jeśli masz zamiar rozpocząć przyjmowanie jakiegokolwiek nowego leku, należy powiedzieć lekarzowi i farmaceucie o przyjmowaniu leku SUSTANON 250.

Czego nie wolno ci robić biorąc sterydy

Nie dawaj SUSTANONU 250 nikomu. Może komuś zaszkodzić, nawet jeśli jego objawy choroby są takie same.

Nie używaj tego produktu, jeśli minął termin ważności wydrukowany na opakowaniu lub jeśli opakowanie jest rozdarte lub nosi ślady używania. 

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

O ile wiadomo, lek ten nie ma wpływu na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn. Mimo to należy jednak zachować ostrożność, jak w przypadku większości leków.

Przedawkowanie

Wstrzyknięcia powinny być wykonywane pod nadzorem lekarza i w takim wypadku jest to bardzo mało prawdopodobne, że dawka dobrana przez specjalistę okaże się zbyt duża. Należy jednak skonsultować się z lekarzem, jeśli masz wrażenie, że efekt, który wywołuje ten lek jest zbyt silny, ponieważ działania niepożądane zależą od dawki, odstępów między wstrzyknięciami i indywidualną wrażliwością każdego organizmu. 

Skutki uboczne Sustanon 250

Jeśli pacjent nie czuje się dobrze, należy jak najszybciej powiadomić lekarza lub farmaceutę. Wszystkie leki mogą powodować działania niepożądane. Mogą być one poważne. Możesz potrzebować leczenia, jeśli wystąpią niektóre z objawów niepożądanych

Działania niepożądane, które są ogólnie zgłaszane podczas terapii testosteronem, to:

 • ból w miejscu wstrzyknięcia;
 • swąd;
 • trądzik;
 • nudności;
 • zmiany wyników testów czynności wątroby;
 • zmiany poziomu cholesterolu (zmiany w metabolizmie lipidów);
 • depresja, nerwowość, zaburzenia nastroju;
 • ból w mięśniach;
 • zatrzymanie płynów, np. obrzęk kostek i stóp;
 • wysokie ciśnienie krwi;
 • wzrost liczby czerwonych krwinek;
 • zmiany w popędzie seksualnym;
 • przedłużająca się, nieprawidłowa, bolesna erekcja prącia;
 • zaburzone tworzenie plemników;
 • powiększenie piersi u mężczyzn;
 • nadmierny wzrost prostaty;
 • podwyższony poziom markera krwi, który jest związany z rakiem prostaty (PSA).

U kobiet produkt ten może wywoływać oznaki maskulinizacji (np. niższy głos, trądzik, nieregularne miesiączki, wzrost owłosienia ciała lub twarzy i wypadanie włosów).

Następujące działania niepożądane zgłaszano u dzieci stosujących androgeny przed okresem dojrzewania:

 • wczesne zmiany seksualne;
 • powiększenie penisa;
 • zwiększona częstotliwość erekcji;
 • ograniczenie wzrostu (ograniczona wysokość ciała).

Niektóre skutki uboczne nie dają żadnych objawów. Te działania niepożądane, np. zmiany stężenia cholesterolu, zmiany wyników testów czynności wątroby, zwiększenie liczby czerwonych krwinek lub podwyższone ciśnienie krwi można wykryć tylko wtedy, gdy lekarz przeprowadzi badania w celu sprawdzenia postępu w leczeniu.

Ze względu na naturę preparatu SUSTANON 250 efekty uboczne nie mogą być szybko odwrócone przez odstawienie leków. U niektórych pacjentów mogą również wystąpić inne działania niepożądane niewymienione powyżej. Niezwłocznie poinformuj swojego lekarza, jeśli zauważysz jakiekolwiek inne skutki uboczne. Możesz jednak nie doświadczyć żadnego z nich.

Gaiacore Pharma do kupienia tylko w sklepie wielkamasa.pl
Sustanon od Gaiacore – kup klikając w zdjęcie

Sustanon 250 – Właściwości farmakologiczne

SUSTANON 250 używany jest w leczeniu mężczyzn z hipogonadyzmem (stanem, w którym jądra nie wytwarzają wystarczającej ilości testosteronu), dzięki czemu objawy niedoboru testosteronu ustępują. Taka kuracja zwiększa również gęstość mineralną kości oraz masę ciała, przy czym niweluje tkankę tłuszczową. Leczenie tym preparatem zwiększa również libido. U pacjentów z hipogonadyzmem zgłaszano zmniejszenie stężenia glukozy we krwi i poprawę wrażliwości na insulinę dzięki kuracji tym lekiem. U transseksualistów płci żeńskiej, leczenie SUSTANONEM 250 powoduje maskulinizację.

SUSTANON 250 zawiera cztery estry testosteronu o różnym czasie działania. Estry są hydrolizowane do naturalnego hormonu testosteronu, gdy tylko dostaną się do ogólnego krążenia. 

Pojedyncza dawka SUSTANONU 250 powoduje wzrost całkowitego testosteronu w osoczu, a poziom maksymalny osiąga w granicach od 24 do 48 godzin. Po 21 dniach poziom testosteronu w osoczu powraca do dolnej granicy.

U transseksualistów płci żeńskiej, jedna dawka SUSTANONU 250 powtarzana co dwa tygodnie powoduje średni minimalny poziom testosteronu w górnej części normalnego zakresu męskiego po 2, 4 i 12 miesiącach.

Nadużywanie narkotyków i uzależnienie:

W połączeniu z innymi sterydami anaboliczno-androgennymi, testosteron jest często nadużywany w dawkach znacznie wyższych, niż te zalecane. Może to prowadzić do poważnych działań niepożądanych, takich jak zaburzenia psychiczne, zaburzenia czynności wątroby czy też zaburzenia sercowo-naczyniowe, które w niektórych przypadkach kończą się śmiertelnie. Po zmniejszeniu dawki lub natychmiastowym zaprzestaniu stosowania leku, mogą wystąpić objawy odstawienne lub inne objawy uzależnienia organizmu, w związku z czym nadużywanie testosteronów i innych sterydów anaboliczno-androgennych jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia.

Terapia zmiany płci osób transseksualnych:

Należy przeprowadzić specjalistyczny wywiad, również psychiatryczny, w związku z hormonalną zmianą płci dzięki lekowi SUSTANON 250. Niezbędne jest ścisłe kontrolowanie osób, które podjęły kurację tym lekiem o częstotliwości dostosowanej do danej osoby. Należy przede wszystkim wziąć pod uwagę:

 • objawy osteoporozy,
 • profil lipidowy i jego zmiany.

W przypadku pacjentek z rakiem piersi lub rakiem endometrium, należy je dokładnie monitorować.

Należy rozważyć histerektomię oraz obustronne wycięcie jajnika po około 18-24 miesiącach kuracji lekiem SUSTANON 250, dzięki czemu ryzyko raka endometrium i jajnika zmniejszy się.

Młodzież i dzieci:

Stosująć SUSTANON 250 u dzieci i młodzieży należy dokładnie monitorować ich rozwój płciowy i wzrost, ponieważ może on przyspieszyć dojrzewanie płciowe i zamykanie nasad kości.

Osoby starsze:

Nie ma jasnych badań dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności stosowania leku SUSTANON 250 u pacjentów powyżej 65. roku życia, wobec czego nie istnieją wartości referencyjne podawania testosteronu w zależności od wieku. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że poziom testosteronu staje się niższy wraz z wiekiem.

Zaburzenia krzepnięcia:

U pacjentów z trombofilią lub ryzykiem żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej lek SUSTANON 250 powinien być stosowany z dużą ostrożnością. Zgłaszano przypadki ŻChZZ podczas kuracji testosteronem nawet w trakcie leczenia przeciwzakrzepowego, w związku z czym powinna być ona dokładnie oceniona. Jeśli leczenie testosteronem jest kontynuowane, potrzebne są dalsze działania mające na celu zminimalizowanie indywidualnego ryzyka żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej.

Przechowywanie

SUSTANON 250 należy przechowywać w oryginalnym pudełku w bezpiecznym miejscu poza zasięgiem dzieci. Przechowuj go w chłodnym, ciemnym miejscu, w którym temperatura utrzymuje się poniżej 30°C. Nie przechowywać w lodówce lub zamrażarce, ponieważ utrudnia to wstrzyknięcie produktu. Nie stosować preparatu SUSTANON 250 po upływie terminu ważności zamieszczonego na etykiecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *