TESTOSTERON ENANTHATE

Testosterone Enanthate jest jednym z najczęściej stosowanych sterydów anabolicznych o przedłużonym działaniu stosowanym w kuracji na przyrost masy i siły mięśniowej.

Wyróżnia go wysoka skuteczność przy równoczesnej niskiej toksyczności oraz długim okresem półtrwania substancji. Dodatkową korzyścią dostrzeganą przez jego użytkowników jest stosunkowo niska cena w odniesieniu do płynących ze stosowania preparatu korzyści. Stosowany w sposób prawidłowy może przynieść zadowalające efekty treningowe w stosunkowo krótkim okresie czasu. Należy jednak przy jego stosowaniu zachować zdrowy rozsądek, by uniknąć przykrych skutków ubocznych.

Testosteron Enanthat w ampułkach, najlepszt sklep w Polsce.
Testosteron Enanthate- kliknij w obrazek i przejdź do sklepu

Testosterone Enanthate – działanie i zastosowanie

Testosterone Enanthate jest najpopularniejszym, najbardziej uniwersalnym sterydem anabolicznym z rodziny testosteronów. Enantant to długi ester rozpuszczalny w oleju o wyjątkowo długim działaniu i okresie półtrwania, który w organizmie człowieka dochodzi nawet do 14 dni. Z powodu tak długiego okresu półtrwania w organizmie człowieka preparat ten uważa się za bioidentyczną i naturalną formę testosteronu. Testosterone Enanthate jest związkiem wysoko anabolicznym, w związku z tym jest agonistą receptorów androgennych (AR).

Testosterone Enanthate stosowany w fazie anabolicznej jest podstawowym, popularnym środkiem, po który chętnie sięgają zarówno osoby trenujące sporty na poziomie zaawansowanym, jak i na poziomie początkującym. Preparat ten daje bardzo duże przyrosty zarówno siły mięśniowej, jak i masy co sprawia, że znacznie wzrasta efektywność treningów. Preparat ma też ogromny wpływ na wytrzymałość mięśni, z tego powodu Testosterone Enanthate tak chętnie stosowany jest więc w kulturystyce. Warunkiem osiągnięcia zamierzonego efektu jest utrzymywanie regularnej aktywności fizycznej.

Testosteron Enanthate- super działanie, sprawdzony do kupienia w sklepie ze sterydami online
testosteron enan- kup teraz ! kliknij w foto

Testosterone Enanthate  stosuje się też leczniczo. W medycynie preparat stosuje się w leczeniu hipogonadyzmu pierwotnego i wtórnego oraz impotencję powodowaną hipogonadyzmem. Stosuje się w leczeniu różnego typu chorób z deficytem androgennym i w zespole pokastracyjnym. Testosterone Enanthate zastosowanie znajduje w stanach chorobowych doprowadzających do spadku naturalnego poziomu testosteronu u mężczyzn. Dzięki długotrwałemu działaniu Testosterone Enanthate terapia nim jest znacznie wygodniejsza niż w to ma miejsce w przypadku krótszych estrów wymagających częstszych iniekcji.
Można stosować go również podczas diety, w celu utrzymania maksimum objętości i masy mięśniowej, w takim przypadku  zaleca się zastosowanie niższej o 25 – 30% dawki niż to miało miejsce w fazie przyrostu masy. W praktyce może to oznaczać wydłużenie się okresu pomiędzy kolejnymi iniekcjami preparatu Testosterone Enanthate do dziesięciu dni. Testosterone Enanthate został wprowadzony do powszechnego obiegu w 1954 roku wyłącznie jako produkt leczniczy. Szybko jednak zdobył zainteresowanie w sporcie i kulturystyce amatorskiej.

Testosterone Enanthate ma postać roztworu o olejowanej konsystencji zamkniętego w szklanych ampułkach. Przeznaczony jest do stosowania domięśniowego w duże partie mięśni. Ze względu na gęstość preparatu należy podawać go stosunkowo wolno.

Testosterone Enanthate – dawkowanie i sposób podania

Widoczny przyrost masy mięśniowej i poprawę wydolności organizmu obserwuje się już przy 250 – 1000 miligramach tygodniowo. Taka duża rozbieżność w dawce skutecznej terapeutycznie wynika z wielu czynników. Przede wszystkim zależna jest od wyjściowego poziomu stężenia testosteronu we krwi, od indywidualnych predyspozycji do syntezy własnego testosteronu, od oczekiwanego rezultatu kondycji osi podwzgórze – przysadka mózgowa – jądra i ewentualnej jednostki chorobowej lub problemu zdrowotnego, na który Testosterone Enanthate jest odpowiedzią.

Preparat podaje się domięśniowo poprzez iniekcje. Najczęstszym miejscem przyjmowania leku jest mięsień pośladkowy wielki. Iniekcje z Testosterone Enanthate powinno się wykonywać średnio co 5 lub 7 dni – tyle bowiem wynosi okres aktywności preparatu (okres półtrwania do 14 dni). Nie zaleca się przyjmowania Testosterone Enanthate częściej niż raz na 5- 10 dni. Należy jednak pamiętać o zachowaniu zdrowego rozsądku w doborze właściwej dawki roztworu. Na początek terapii należy stosować mniejsze, bezpieczne dawki obserwując zachowanie organizmu i w stosunku do tego korygować dawkowanie. Dawkę po czasie można zwiększyć, by osiągnąć jak najlepsze rezultaty, jednak zaczynać powinno się od najmniejszej dawki, która wykazuje pozytywne działanie terapeutyczne. Będzie to skutkować stopniowym, równomiernym przyrostem masy mięśniowej a osoba trenująca jest w stanie wytworzyć odpowiednią siłę mięśni i podstawę mięśniową do treningów w późniejszym czasie. Warto w razie wątpliwości skonsultować się ze specjalistą zamiast próbować dobrać odpowiednią dawkę na własną rękę. Pozwoli to na uniknięcie lub zminimalizowanie skutków ubocznych. Ostateczna dawka, jaką należy przyjąć uzależniona jest od stanu zdrowia, potrzeb i indywidualnych preferencji.

Mocny, sprawdzony Testosteron Enanthate na sklepie wielkamasa.pl
Kup teraz klikając w foto

Testosterone Enanthate najczęściej dawkuje się w następujący sposób:

 • Dla osoby początkującej – skuteczna terapeutycznie dawka dla osoby początkującej rozciąga się pomiędzy 200 a 250 miligramów,
 • Dla osoby średniozaawansowanej – jest to dawka pomiędzy 300 a 500 miligramów,
 • Dla osoby zaawansowanej, doświadczonej i potrafiącej rozpoznać ewentualne niepokojące sygnały wysyłane przez organizm dawka rozciąga się pomiędzy 500 a 1000 miligramów,
 • Zdarza się podawanie wyższych dawek, nawet do 2000 miligramów tygodniowo, jednak ma to miejsce stosunkowo rzadko i dotyczy niemal wyłącznie zawodników sportowych na szczeblu światowym.

Niektóre z pośród osób trenujących i stosujących Testosterone Enanthate przyjmuje inny model dawkowania. Polega on na tym, że w pierwszym tygodniu stosowania należy przyjmować podwójną tygodniową dawkę a od kolejnego tygodnia wrócić do swojej standardowej dawki. Taki sposób dawkowania Testosterone Enanthate powoduje u pewnej grupy osób szybsze osiągnięcie docelowego rezultatu, nie jest to jednak jedyna skuteczna reguła przyjmowania preparatu.

Okres czasu, przez jaki należy stosować Testosterone Enanthate jest zależny od wielu czynników. Między innymi od pierwotnego poziomu testosteronu, indywidualnych predyspozycji, poziomu zaawansowania i docelowego efektu, jaki chce się osiągnąć. Średnio okres ten kształtuje się w granicach od 8 do 16 tygodni. Po upływie tego czasu należy podjąć odstawienie substancji.

W związku z tym, że dostarczając testosteron z zewnątrz dochodzi do blokowania osi podwzgórze – przysadka mózgowa – jądra a co za tym idzie blokowana jest własna produkcja testosteronu, to po zakończeniu cyklu przyjmowania Testosterone Enanthate należy ponownie odblokować oś, by uniknąć długotrwałych skutków ubocznych lub bezpłodności męskiej. Odstawiając preparat należy w celu przywrócenia prawidłowego poziomu testosteronu i jego prawidłowej produkcji zaleca się przyjmowanie HCG oraz Nolvadexu.

Testosteron Enanthate od producenta Nanda
Kup Testosteron Enanthate od Nanda – kliknij w zdjęcie, idź do sklepu!

HCG to gonadotropina kosmówkowa. Jest hormonem, dzięki któremu w badaniu moczu można rozpoznać ciążę, natomiast u mężczyzny podbudza jądra do produkcji testosteronu. Gonadotropinę kosmówkową przyjmuje się również w stanach chorobowych, w których przysadka mózgowa nie jest w stanie produkować odpowiedniej ilości hormonu luteinizującego, co prowadzi do spadku poziomu testosteronu.

W ostatnim tygodniu stosowania Testosterone Enanthate (średnio od 8 do 16 tygodnia) warto wykonać badania poziomu FSH (Hormon folikulotropowy  folitropina), LH (zwana hormonem lutropowym lub luteinizującym), Testosteronu i Estradiolu.

Testosterone Enanthate – działanie pozytywne

Testosterone Enanthate stosowany w rozsądny sposób, zgodnie z zaleceniem i w odpowiednich dawkach dostosowanych do własnego stanu zdrowia pociąga za sobą szereg pozytywnych skutków. Testosterone Enanthate swoje działanie rozpoczyna niemal natychmiast po iniekcji domięśniowej, ale okres wysycania substancją aktywną receptorów odpowiedzialnych za wiązanie testosteronu trwa około 2 tygodni, po tym czasie zaczynają być widoczne pierwsze rezultaty.
Do głównych zalet działania Testosterone Enanthate należą między innymi:

 • Pozytywne zmiany w nastroju i zachowaniu – osoby, które stosują Testosterone Enanthate mają więcej energii i motywacji do ciężkiego treningu, stają się bardziej pewne siebie,
 • Silny wzrost popędu seksualnego,
 • Zwiększona wydolność organizmu,
 • Przyspiesza proces przyswajania aminokwasów,
 • Stosunkowo szybkie rezultaty – pierwsze efekty widoczne już po upływie około 3 tygodni,
 • Szybki wzrost siły i masy mięśniowej,
 • Powoduje szybki wzrost wytrzymałości mięśni,
 • Jest błyskawiczny w działaniu -polecany dla osób niecierpliwych, chcących szybko osiągnąć zadowalające efekty treningu,
 • Długi okres aktywnego działania preparatu po jego aplikacji – nie wymaga częstych iniekcji,
 • Przyspiesza regenerację układu mięśniowo – szkieletowego oraz układu nerwowego.

Ze względu na pozytywne aspekty działania na nastrój i zachowanie Testosterone Enanthate nazywany jest czasem sterydem anabolicznym ”dobrego samopoczucia”. Osoby go stosujące w trakcie kuracji obserwowały ogólną poprawę samopoczucia.

Pozytywnym aspektem Testosterone Enanthate jest fakt, że chociaż metabolizowany jest w wątrobie to nie powoduje zbytniego negatywnego na nią działania. Przy stosowaniu preparatu nie obserwuje się zazwyczaj wzrostu parametrów wątrobowych, a ponadto wpływ preparatu na nerki również pozostaje niewielki co sprawia, że właściwie stosowany Testosterone Enanthate jest bezpiecznym preparatem.

Korzyści ze stosowania Testosterone Enanthate zauważają zarówno osoby uprawiające sport, które szczególny nacisk kładą na odpowiednio wytrenowany wygląd, zainteresowane przede wszystkim przyrostem masy mięśniowej o wysokiej jakości, jak i osoby, których priorytetem jest uzyskanie czystej masy.

Dużym plusem preparatu Testosterone Enanthate jest stosunkowo niska w odniesieniu do korzyści cena preparatu.

Testosteron Enanthate od Gaiacore , najlepszy sklep ze strydami w Polsce!
Kup Enanthate Testosteron – kliknij w zdjęcie

Testosterone Enanthate – Skutki uboczne

Jak każdy preparat, tak i Testosterone Enanthate ma skutki uboczne. Przy prawidłowym dawkowaniu i stosowaniu zgodnie z zaleceniami producenta nie zdarzają się często lub pozostają stosunkowo łagodne. W stosunku do innych preparatów anabolicznych Testosterone Enanthate wykazuje niską toksyczność a skutki uboczne są ograniczone. Najczęściej do wystąpienia skutków ubocznych dochodzi przy stosowaniu zbyt dużych dawek i przy zbyt długim okresie stosowania preparatu bez przerwy. Skutki uboczne o mniej lub bardziej nasilonym obrazie obserwuje się zazwyczaj dopiero przy wyższych dawkach rzędu 750 – 1000 miligramów na tydzień. Podczas początkowego okresu stosowania Testosterone Enanthate zaczyna działać synteza proteinowa, co może powodować gromadzenie płynów w przestrzeni międzykomórkowej a w efekcie powstawanie obrzęków. Okres ten trwa jednak zazwyczaj stosunkowo krótko i w dalszym czasie terapii nie występuje ponownie.
Do najczęstszych skutków ubocznych można zaliczyć między innymi:

 • Negatywne zmiany w nastroju i zachowaniu – u osób stosujących Testosterone Enanthate obserwuje się większe skłonności do zachowań agresywnych, wybuchowości, rozdrażnienie, co może skutkować konfliktami interpersonalnymi. Ponadto czasem występuje bezsenność,
 • Zwiększenie masy ciała (dla niektórych osób jest to pożądany efekt),
 • Ginekomastia,
 • Problemy skórne – cera trądzikowa, wypryski, przetłuszczająca się skóra,
 • Wypadanie włosów ze skóry głowy,
 • Zmiana profilu lipidów we krwi,
 • Choroby układu nerwowego,
 • Przedwczesne zaprzestanie wzrostu u młodocianych sięgających po testosteron,
 • U osób młodych przedwczesne kostnienie tkanek chrzęstnych,
 • Zaburzenia na linii podwzgórze – przysadka mózgowa – jądra (hypothalamus – pituary – testis – axis HPTA), a w efekcie zahamowanie produkcji własnego testosteronu w jądrach. W perspektywie czasu może to prowadzić do niepłodności mężczyzn
 • Bezpłodność czasowa lub trwała,
 • Podwyższony poziom hematokrytu we krwi,
 • Nadmierne magazynowanie w organizmie wody i tłuszczów – może powodować to obrzęki, zaokrąglenie sylwetki a w dalszej kolejności zaburzenia czynności nerek,
 • Powiększenie gruczołu krokowego (prostaty) – spowodowane silną aromatyzacją testosteronu do estrogenu jak również konwersją do DHT (dihydrotestosteronu),
 • Wzmożony przyrost włosów na ciele,
 • U kobiet pojawia się zagrożenie zjawiskiem maskulinizacji,
 • Podwyższone ciśnienie krwi tętniczej.

Choć skutki uboczne nie występują często to warto wdrożyć profilaktykę już na początku kuracji Testosterone Enanthate. W tym celu przydatne jest uzupełnienie kuracji o preparat cynku w ilości 75 – 150 miligramów. Cynk zmniejsza możliwą aromatyzację testosteronu do estrogenu i ewentualne wystąpienie przykrych objawów towarzyszących.

Testosterone Enanthate – przeciwwskazania

Testosterone Enanthate nie jest przeznaczony ani zalecany do użytku przez kobiety, ponieważ może spowodować nadmierne owłosienie ciała, pogłębienie barwy głosu (wirylizacja), powiększenie łechtaczki i inne skutki uboczne.

Ponadto nie zaleca się stosowanie Testosterone Enanthate przy przechodzeniu z jednej terapii sterydem anabolicznym w drugą – w niektórych modelach stosowania testosteronu zaleca się podawanie niewielkich jego dawek pomiędzy sesjami terapeutycznymi przy cyklach treningu. Zabieg ten ma na celu uniknięcie w jak największym stopniu strat masy mięśniowej przed rozpoczęciem kolejnego cyklu przyjmowania innych sterydów. Takie działanie nie jest jednak wskazane z powodu tego, że oś podwzgórze – przysadka – jądra nie ma możliwości odpoczynku od wzmożonej pracy i regeneracji, a to prowadzi do możliwości wystąpienia dalekosiężnych skutków ubocznych. Organizm dostosowując się do stałej dostawy testosteronu z zewnątrz zaprzestanie własnej produkcji w niezbędnym dla zdrowia organizmu stopniu.Testosterone Enanthate – podsumowanie

Testosterone Enanthate cieszy się wyjątkowo dużą popularnością. Popularność ta wynika przede wszystkim z możliwości uzyskania szybkiego przyrostu masy i siły mięśniowej w stosunkowo krótkim czasie. Skutki uboczne nie pojawiają się często lub są łagodne a w przypadku bardziej dokuczliwych można niwelować je za pomocą innych środków. Większość skutków ubocznych można całkowicie zlikwidować przy stosowaniu właściwych dla potrzeb własnego organizmu dawek. Dużą korzyścią dla wielu osób może być względnie niska cena w stosunku do korzyści i w porównaniu do innych preparatów o podobnym działaniu. Należy mieć na uwadze, że wszystkie sterydy anaboliczne w mniejszym bądź większym stopniu upośledzają pracę na osi podwzgórze – przysadka – jądra, co oznacza zaburzenie własnej produkcji testosteronu w jądrach, co może mieć wpływ na płodność mężczyzn. Nie można zapominać, że chociaż Testosterone Enanthate  przyspiesza regenerację po treningową to nie chroni w 100 procentach przed wystąpieniem syndromu przetrenowania. W celu uniknięcia negatywnego wpływu na zdrowie i czerpania jak najwięcej korzyści z preparatu Testosterone Enanthate warto zachować rozwagę i zdrowy rozsądek stosując wywarzoną dawkę i czas stosowania preparatu oraz ewentualne ograniczenie ilości preparatów kontrolujących estrogen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *