TURINABOL (TURANABOL)

Turanabol (Tbol, pełna nazwa: Chlorodehydromethyltestosterone) jest sterydem anabolicznym, pochodną testosteronu.

Wytworzono go poprzez połączenie chemicznych struktur Dianabolu Clostebolu. Turanabol uznawany jest za jeden ze słabszych sterydów dostępnych na rynku, zarówno ze względu na efekty działania, ale także skutki uboczne. Jego działanie klasyfikuje się jako anaboliczne i w niewielkim stopniu androgeniczne. Niski poziom działania androgenicznego osiągnięto poprzez wprowadzenie zmian w strukturze chemicznej testosteronu. Turanabol ma zarówno wady jak i zalety.

Turanabol, turinabol do kupienia online. Sprawdzone sterydy na wielkamasa.pl
Kup Turanabol online- kliknij w zdjęcie, przejdź do sklepu

Turanabol i jego historia

Chlorodehydromethyltestosterone, czyli Turanabol stworzono w latach 60. XX wieku. Wkrótce po opracowaniu substancji, wschodnioniemiecki koncern farmaceutyczny Jenapharm zaczął produkować lek pod nazwą Oral-Turinabol. Lek był sprzedawany na receptę. Szybko substancja ta znalazła dość szerokie zastosowanie, głównie dzięki temu, iż ma wyraźnie oddzielone cechy androgenne i anaboliczne. Turanabol zaczęto wykorzystywać we wspomaganiu rozwoju beztłuszczowej masy tłuszczowej u pacjentów zmuszonych do długotrwałego leżenia w łóżku. Substancja ta służyła także jako lek przeciwdziałający wyniszczeniu organizmu pacjenta przez takie choroby jak np. AIDS. Co ciekawe, jeszcze w latach 70. Turanabol był stosowany w leczeniu kobiet i dzieci. Tabletki turinabolu produkowano w dwóch stężeniach: 1 mg oraz 5 mg na tabletkę. Tabletki 1 mg stosowano głównie u dzieci i kobiet, które zdecydowanie gorzej tolerowały terapię niż mężczyźni. Dowiedziono, że stosowanie tej substancji niesie za sobą pewne zagrożenia, ale jednocześnie odkryto, że pozwala na poprawę osiągnięć sportowych. Jeszcze w latach 60. NRD postanowiło wykorzystać tą właściwość Turanabolu w programie Plan Badań Państwo 14.25, realizowanym w latach 1974-1989. Mimo iż badania wykazały, że Turanabol jest środkiem stosunkowo bezpiecznym, pod wpływem negatywnych nacisków w 1994 roku Jenapharm wstrzymał jego produkcję. Obecnie jednak znów można go kupować i to bez recepty.

Turanabol jako doping w NRD

Informacje o tym, że NRD wykorzystywał w latach 70. i 80. Turanabol jako doping, wyszły na jaw dopiero w latach 90. Dopiero wtedy komisje antydopingowe były w stanie wykryć Turinabol, wcześniej było to praktycznie niemożliwe. W latach 70. i 80. NRD wdrażało Plan Badań Państwo 14.25. Program ten polegał na podawaniu Turanabolu wszystkim zawodnikom, reprezentantom NRD np. w Igrzyskach Olimpijskich, w celu poprawienia wyników. W szczytowym okresie programu, działało w nim ponad 1 500 lekarzy, a leki podawano nawet 10 000 sportowcom. Duża większość zawodników nie miała świadomości, że przyjmują sterydy anaboliczne. Trenerzy podawali Turanabol jako specjalne witaminy, które miały rekompensować braki w diecie. Tego rodzaju doping stosowano zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Najbardziej bulwersujące w sprawie jest to, że niektórzy zawodnicy, u których stosowano steryd mieli wówczas zaledwie 10 lat. Oczywiście, stosowanie tego anaboliku poprawiało wyniki sportowe wielu zawodników, jednak doprowadziło też do długotrwałych skutków ubocznych zarówno fizycznych jak i psychicznych. Rząd niemiecki utworzył nawet fundusz kompensacyjny opiewający na sumę 2,5 miliona funtów przeznaczony dla ofiar Planu 14.25. Turanabol jako anabolik jest nadal dostępny i jest produkowany przez niemałą liczbę producentów.

Turinabol do kupienia w sklepie ze sterydami online
Turinabol czylu Tura – kup teraz online! Kliknij w foto!

Turinabol – Wykorzystanie w kulturystyce

Turanabol, jak już wspomniano, charakteryzuje się działaniem anabolicznym i w mniejszym stopniu androgenicznym. W kulturystyce zwykle stosuje się go w połączeniu z innymi sterydami. Związane jest to z faktem, że sam turanabol to dość łagody środek, który nieznacznie podwyższa naturalny poziom testosteronu u stosujących go sportowców. Turanabol wykorzystywany jest podczas etapów cięcia w cyklach kulturystycznych, a także podczas okresów zintensyfikowanej utraty tłuszczu przed planowanymi zawodami. Nadaje się świetnie do zwiększenia siły zawodnika. Pozwala utrzymać masę mięśniową na pożądanym poziomie podczas redukcji i deficytu kalorii w diecie. Turanabol skutecznie zapobiega rozpadowi białek mięśniowych, a jednocześnie ułatwia spalanie tłuszczu. Poprawia ukrwienie włókien mięśniowych i ułatwia ich waskularyzację. Mogą go stosować zarówno mężczyźni, jak i kobiety, które chcą szybko zbudować wartościową masę mięśniową.

Zalety Turanabolu, wyniki i efekty stosowania

Dużą zaletą Turanabolu jest niewielka ilość efektów ubocznych przy świadomym jego stosowaniu w porównaniu do innych doustnych sterydów anabolicznych. Mimo że wiele osób uznaje Turanabol za słabszą wersję Dianabolu, nadal można spodziewać się wspaniałych rezultatów jego stosowania. Po zaledwie kilku tygodniach zażywania Turanabolu jesteśmy w stanie wypracować dobrą jakościowo masę mięśniową i jednocześnie uniknąć zbierania się nadmiaru wody w organizmie. Poza tym, jak już wspomniano w poprzednim akapicie, zawodnicy stosujący ten specyfik cieszą się zwiększoną siłą fizyczną i uzyskują sporą wytrzymałość. Efekty stosowania zależą w znacznym stopniu od dawki Turanabolu. Warto pamiętać, że dla osiągnięcia wymarzonych efektów, będzie potrzebna co najmniej dawka umiarkowana. Niektórzy kulturyści cenią sobie branie wysokich dawek Turanabolu. Pozwala to na szybki przyrost masy i siły mięśni. Steryd powoduje wzrost masy ciała o kilka kilogramów i wiąże się to właśnie z przyrostem beztłuszczowej masy mięśniowej. Turanabol często zażywa się łącznie z bazą testosteronową lub z innymi substancjami, które pozwalają jeszcze bardziej podkręcić efekty. Dawkowanie i długość cyklu odgrywają bardzo ważną rolę przy stosowaniu anabolików. Rodzaj i intensywność efektów ubocznych zależne są przede wszystkim od przyjmowanej dawki substancji.

Gaiacore Pharma do kupienia tylko w sklepie wielkamasa.pl
Gaiacore , sterydy iniekcyjne i w tabletkach

Dawkowanie Turanabolu

Dawkowanie Turanabolu zależy od kilku czynników. Przede wszystkim osoby początkujące, które nie przyjmowały wcześniej sterydów anabolicznych, powinny zacząć od niskich dawek. Nowi użytkownicy mogą przyjmować 10-20 mg Turinabolu dziennie. Już takie dawki pozwalają osiągać bardzo dobre efekty, takie jak optymalny przyrost siły oraz masy mięśniowej. W obecnych czasach po Turanabol coraz częściej sięgają zwłaszcza osoby początkujące, które chcą wspomóc się w dążeniu do swoich celów. Warto wiedzieć, że początkowo osoby zażywające Turanabol nie odczuwają i nie zauważają specjalnych zmian, które pojawią się dopiero po dłuższym okresie stosowania (przynajmniej kilka tygodni). Dodatkowo warto zaznaczyć, że rezultaty można poprawić poprzez połączenie zażywania Turanabolu z odpowiednią dietą. Średnio doświadczeni użytkownicy sterydów anabolicznych mogą stosować Turanabol w dawkach 30-40 mg dziennie, zaś profesjonalni kulturyści i zaawansowani użytkownicy mogą sięgać nawet po 50 mg dziennie tej substancji przez okres 6-8 tygodni. Duże dawki dobrze jest dzielić na dwie mniejsze i zażywać Turanabol dwa razy dziennie. Zasada jest prosta: im bardziej ktoś jest przyzwyczajony do stosowania sterydów, tym jego organizm jest w stanie tolerować ich więcej. Jednocześnie należy pamiętać, że im większa dawka sterydu, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych. Podane wyżej dawki dotyczą mężczyzn w kulturystyce. Kobiety, które gorzej tolerują substancje tego typu, mogą przyjmować dziennie 5-10 mg Turanabolu. Pod żadnym pozorem nie powinny przekraczać 20 mg dziennie. Jak już wspomniano, cykle nie powinny trwać dłużej niż 6-8 tygodni. Pozwala to zminimalizować ryzyko hepatotoksyczności.

Czas półtrwania substancji Turinabol

Okres półtrwania Turanabolu wynosi około 16 godzin. Oznacza to, że po 16 godzinach od przyjęcia leku, jego stężenie we krwi, po jego uprzednim równomiernym rozmieszczeniu w ustroju, zmniejszy się o połowę. W praktyce, oznacza to, że Turanabol wystarczy stosować raz dziennie, ponieważ jego działanie, w porównaniu do innych sterydów jest dość długotrwałe. Większość użytkowników chwali sobie Turanabol, uznając go za steryd wygodny w użyciu. Kulturyści stosują go przeważnie przed samym treningiem lub przyjmują go rano, ze śniadaniem. Większe dawki Turanabolu można przyjmować podzielone na dwie porcje, przyjmowane co 12 godzin.

Okres utrzymywania się w organizmie

Na pytanie “jak długo Turanabol utrzymuje się w organizmie” trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć. Wyniki badań i publikacje na ten temat są sprzeczne i nie pozwalają wysnuć jednoznacznych wniosków. Na temat pozostałości Turanabolu w organizmie narosło wiele kontrowersji. Niektórzy uważają, że utrzymuje się w tkankach tylko kilka tygodni, a jego metabolity są szybko usuwane z moczem. Inni jednak wskazują, że można go wykryć z powodzeniem nawet przez 12 miesięcy po ostatniej przyjętej dawce. Ponieważ Turanabol jest uznawany za steryd lekki, trudno jest jednoznacznie określić dokładny okres utrzymywania się jego pozostałości w tkankach użytkownika. Główne znaczenie ma specyfika organizmu osoby, stosującej tą substancję. Warto więc być ostrożnym przy stosowaniu Turanabolu, w przypadku gdy wiemy, że w najbliższym czasie czekają nas testy antydopingowe.

Testy na obecność Turanabolu w organizmie

A skoro już mowa o okresie utrzymywania się pozostałości Turanabolu w organizmie, to warto powiedzieć co nieco o ich wykrywaniu. Testy na obecność Turanabolu w ustroju polegają na badaniu i analizie moczu, tak jak w przypadku większości sterydów doustnych. Sterydy tego rodzaju są metabolizowane głównie w przewodzie pokarmowym i w wątrobie, a ich metabolity usuwane są z organizmu wraz z moczem. Testy antydopingowe polegają właśnie na wykrywaniu obecności metabolitów sterydu w moczu. Jest to możliwe przez pewien czas po zakończeniu cyklu, a okres wykrywalności metabolitów Turanabolu zależy od indywidualnych właściwości organizmu użytkownika. Dzięki wynalezieniu nowych testów na wykrywanie długoterminowych metabolitów Turanabolu, udało się ustalić, że w przeszłości wielu uczestników np. Igrzysk Olimpijskich wspomagało się Turanabolem dla osiągnięcia lepszych wyników. 

Turanabol a inne sterydy

Od jakiegoś czasu notuje się rosnącą popularność Turanabolu. Daje on lepsze wyniki niż Matanabol czy Dianabol. Jednocześnie wydaje się on bezpieczniejszy, niż wymienione substancje. Struktura chemiczna Turanabolu jest o wiele doskonalsza niż budowa innych sterydów o podobnych efektach działania. Pozwala to na zminimalizowanie skutków ubocznych, które widać np. po stosowaniu Dianabolu. Turanabol ma wiele zalet. Wybierają go zwłaszcza osoby, które chcą szybko poprawić swoją kondycję i wydolność fizyczną. Niestety, minusem preparatu jest jego cena, która znacznie przewyższa koszty, które trzeba ponieść w przypadku innych sterydów dostępnych na rynku. Jednak mimo to, miłośnicy umięśnionego ciała coraz częściej stawiają właśnie na Turanabol. Jak już wcześniej wspominano, zaleca się stosowanie Turanabolu w połączeniu z innymi środkami. W szczególności warto zwrócić uwagę na Clenbuterol czy Anavar. Stosowanie tych produktów pozwala znacznie przyspieszyć osiągnięcie upragnionych efektów. Jednocześnie warto jest dołączyć do kuracji specyfiki o właściwościach regenerujących organizm oraz wspomagających jego odżywianie. Dobrze sprawdzają się w tej roli np. Novaldex albo Clomid. Oczywiście nie wolno przesadzać z ilością przyjmowanych substancji. Zawsze przed sięgnięciem po jakiekolwiek leki, w tym sterydy anaboliczne, warto zasięgnąć porady specjalisty, najlepiej lekarza. Istnieje bowiem realne ryzyko wystąpienia poważnych efektów ubocznych, gdy Turanabol, czy inny tego rodzaju produkt będzie stosowany nieumiejętnie, niezgodnie z zaleceniami lub przez osoby obciążone pewnymi chorobami. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu kuracji z użyciem Turanabolu warto jest zapoznać się ze wszystkimi przeciwwskazaniami oraz z możliwymi efektami ubocznymi stosowania tej substancji. Przed zażyciem sterydu trzeba dokładnie przestudiować ulotkę dołączoną do opakowania.

Najważniejsze przeciwwskazania 

Turanabol, jak każdy steryd anaboliczny, wywiera pewien wpływ na organizm człowieka. Jak już wspomnieliśmy, jego stosowanie zgodnie z wytycznymi i we właściwych dawkach pozwala osiągać m.in. lepsze wyniki w sporcie, a także budować wymarzoną sylwetkę. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na stosowanie Turanabolu. Przede wszystkim osoby, które cierpią z powodu problemów z wątrobą i nerkami, mogą zapomnieć o stosowaniu tego sterydu, ponieważ ich organizm nie będzie w stanie go zmetabolizować i usunąć z ustroju. Może dojść do zatruć zagrażających nie tylko zdrowiu, ale i życiu użytkownika. Po Turanabolu nie powinny sięgać osoby młode, których organizm dopiero się rozwija, a także kobiety w ciąży oraz te, które karmią piersią. Przed użyciem trzeba skonsultować się z lekarzem lub trenerem, ponieważ samodzielne stosowanie Turanabolu może okazać się niebezpieczne. 

Efekty uboczne stosowania Turanabolu

Mimo że Turanabol przez wiele osób uznawany jest za środek bezpieczny, również i w jego przypadku mogą występować pewne niepożądane efekty uboczne.

Toksyczne uszkodzenie wątroby

Stosowanie Turanabolu, a w szczególności zażywanie go przez okres dłuższy niż 8 tygodni może prowadzić do trwałego uszkodzenia wątroby. Turanabol może pobudzać wątrobę do produkcji wysokich stężeń enzymów wątrobowych, aż do poziomu, który jest toksyczny dla organizmu. Turanabol może prowadzić do zapalenia wątroby, do żółtaczki lub do powstawania guzów wątroby. Ponieważ wątroba jest tym narządem, który odpowiada między innymi za detoksykację organizmu, jej uszkodzenie i wyłączenie jej funkcji może zagrażać życiu.

Choroby serca

Uszkodzenie serca przez Turanabol jest jednym z najbardziej niebezpiecznych skutków ubocznych stosowania tego sterydu. Ten sposób działania substancji narasta z czasem i nie można go zauważyć z dnia na dzień. Zmiany zachodzą stopniowo. Początkowo stosowanie sterydu prowadzi do zmiany profilu lipidowego krwi. Dochodzi do spadku cholesterolu HDL i wzrostu LDL, co, jak wiemy, wiąże się z ryzykiem dla układu krążenia oraz serca. W dłuższej perspektywie może to prowadzić do powstawania chorób serca oraz do niewydolności. W miarę wzrostu poziomu cholesterolu we krwi serce musi wykonywać większą pracę i pokonywać większe ciśnienie, by pompować krew utlenowaną do wszystkich komórek organizmu. Innym działaniem Turanabolu jest zwiększanie hematokrytu, zwłaszcza u mężczyzn powyżej 60. roku życia. Krew staje się gęstsza, co dodatkowo utrudnia zaopatrywanie tlenem wszystkich tkanek. Jeszcze bardziej niebezpieczne jest to, że intensywne treningi w tym stanie dodatkowo obciążają serce i stanowią realne niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia.

Zaburzenia równowagi hormonalnej

Przy korzystaniu ze sterydów doustnych, praktycznie zawsze pojawiają się objawy zmniejszenia się produkcji naturalnego testosteronu w jądrach u mężczyzn, który jest niezbędnym hormonem do prawidłowego funkcjonowania ich organizmu. Obniżenie stężenia testosteronu we krwi obniża popęd seksualny, ale może także mieć negatywny wpływ na siłę mięśni. W niektórych przypadkach Turanabol może prowadzić do trwałej lub czasowej bezpłodności. Przyjmowanie sterydów może mieć również pewien wpływ na psychikę ich użytkownika, m.in. dochodzi do wzrostu agresji. Inne niepożądane efekty związane z zaburzeniem równowagi hormonalnej przez stosowanie Turanabolu to np. szybkie przetłuszczanie się włosów, pojawienie się trądziku i innych wykwitów skórnych, a także łysienie androgenowe. U kobiet przyjmowanie dużych dawek Turanabolu może prowadzić do wystąpienia objawów wirylizacji. Dochodzi do nadmiernego owłosienia ciała i pojawiają się objawy łojotoku skórnego. Steryd może spowodować problemy z nieregularną miesiączką. Warto pamiętać, że nawet po przerwaniu kuracji Turanabolem, ciało potrzebuje wielu miesięcy, by się zregenerować i naprawić ewentualne szkody, które wyrządziła substancja. Dlatego warto dobrze przemyśleć, czy stosowanie sterydu na pewno jest nam potrzebne i czy korzyści na pewno przewyższą straty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *